Vľavo hokejista Švajčiarska Pius Suter sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu Kanade. Foto: tasr/ap

Hokejové MS: Švajčiari zdolali v šlágri áčka Kanadu 6:3 a sú prví, Fíni získali istotu štvrťfinále

Švajčiarski hokejisti zvíťazili v šlágri „slovenskej“ A-skupiny na majstrovstvách sveta vo Fínsku nad Kanadou 6:3.

Po skvelej prvej tretine, ktorá sa skončila 3:3, vyhrali „Helvéti“ ďalšie dve 1:0 a 2:0 a s plným počtom bodov po piatich stretnutiach sú na čele tabuľky. Pre zámorský tím to bola prvá prehra na turnaji.

Hokejisti Dánska zvíťazili nad Francúzskom 3:0 v sobotnom zápase A-skupiny MS vo Fínsku. Po piatich vystúpeniach majú na konte 9 bodov a priebežne sú na 4. priečke zaručujúcej postup do štvrťfinále. Slovenský tím je pred stretnutím s Talianskom (19.20 SELČ) na 5. mieste a za Dánmi zaostáva o tri body.

Hokejisti USA zvíťazili v sobotnom zápase B-skupiny MS vo Fínsku nad Švédskom 3:2 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil 11 sekúnd pred koncom predĺženia Adam Gaudette, ktorý sa na víťazstve podieľal dvoma gólmi a jednou asistenciou.

Fínski hokejisti vyhrali v sobotnom stretnutí na domácich MS v Tampere nad Rakúskom 3:0 a ako prvý tím z B-skupiny si zabezpečili postup do štvrťfinále. Víťazstvom si poistili vedúcu priečku, na čele tabuľky majú už štvorbodový náskok pred druhými Švédmi, ktorí však odohrali o zápas menej.

Zľava fínski hokejsti Sami Vatanen, strelec gólu Toni Rajala a Joel Armia oslavujú tretí gól v zápase B-skupiny Rakúsko – Fínsko na MS v ľadovom hokeji v Tampere 21. mája 2022. – Foto: tasr/ap