Kanadskí hráči oslavujú gól Drakea Bathersona v predĺžení zápasu štvrťfinále Švédsko - Kanada na MS v ľadovom hokeji v Tampere 26. mája 2022. Foto: tasr/ap

Hokejisti Kanady postúpili do semifinále MS vo Fínsku. Obhajcovia otočili z 0:3

Hokejisti Kanady postúpili do semifinále MS vo Fínsku. V dramatickom štvrtkovom štvrťfinálovom zápase v Tampere zdolali Švédsko 4:3 po predĺžení, hoci prehrávali 0:3. Rozhodujúci gól strelil v 61. minúte v presilovke Drake Batherson.

Švédi sa už v 8. minúte dostali do vedenia 2:0, ktoré napriek kanadskej prevahe v druhej tretine zvýšili na 3:0. Zámorský tím však v úvode tretej časti znížil a dvoma gólmi v 59. minúte šokoval zaskočených Švédov. Tí budú tretíkrát za sebou chýbať v semifinále MS. Okrem obhajcov titulu si postup medzi štvoricu najlepších vybojovali aj Česi, ktorí v Helsinkách zdolali Nemecko 4:1.