Svetový pohár, foto: archív WBHF

Hokejbal: Svetový hokejbal sa prvý raz predstaví vo Francúzsku, obhajovať budú Česko a Québec

Vo francúzskom meste Thonon sa budú konať v decembri 2021 konať Majstrovstvá Európy 3vs3 v hokejbale federácie WBHF (World Ball Hockey Federation). Súčasťou turnaja bude súbežne aj Svetový pohár.

V roku 2019 sa toto úspešné podujatie konalo v Bratislave. Majstrovstvá Európy vyhralo Česko, ktoré vo finále zdolalo Slovensko 6:4. Bronzové medajly si z Bratislavy odnieslo Rusko, ktoré porazilo Fínsko 4:2. Piate skončilo Poľsko a šieste Estónsko.

Svetový pohár suverénne vyhral Québec, pred dvomi výbermi Česka, štvrtý skončil Team Europe. SLOVENSKO skončilo až na piatom mieste. Celkovo sa Svetového pohára zúčastnilo 12 tímov. Na tomto turnaji si povolené tzv. špeciálne tímy napríklad Quebec ako kanadská provincia  alebo spoločné družstv Československa, Team Europe a iné.

Pri Ženevskom jazere sa čaká veľká účasť. Turnaj sa bude hrať len v kategórii muži. Domáci organizátori už predstavili aj logo turnaja.