tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Róbert Petrovický, foto: tasr

Slováci odštartujú prípravu 30. novembra vo zvolenskej „bubline“

 Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov odštartuje záverečnú prípravu na juniorský svetový šampionát v kanadskom Edmontone 30. novembra vo Zvolene. Nominovaní hráči i členovia realizačného tímu budú počas dvojtýždňového sústredenia na Slovensku izolovaní v karanténnom centre, ktorého zriadenie schválil Ústredný krízový štáb SR.

Štyridsaťčlenná výprava následne 13. decembra odletí do Kanady. Život v „bubline“ bude podliehať dodržiavaniu prísnych hygienických nariadení a plneniu požiadaviek nielen zo strany krízového štábu, ale aj Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) a kanadských organizátorov MS „20“.

Karanténne hokejové centrum vo Zvolene bude funkčné od 30. novembra príchodom a následným pretestovaním všetkých účastníkov prípravného kempu. „Do záverečnej prípravy pozveme štyridsať hráčov a piatich brankárov, prakticky dve kompletné mužstvá. Rozbiehať sa budeme tréningovými jednotkami. Ku koncu prvého týždňa si chlapci, rozdelení do tímov, zahrajú dva zápasy proti sebe, v ktorých sa budú môcť ukázať. Z nariadení organizátorov šampionátu a IIHF následne vyplýva, že od 6. decembra, teda sedem dní pred odletom, budeme musieť podstúpiť tri kompletné testovania so zaznamenaním výsledkov. Po dvoch týždňoch doma bude nasledovať odlet do Kanady,“ uviedol pre hockeyslovakia.sk tréner SR „20“ Róbert Petrovický.

Zdroj: tasr
     


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slováci odštartujú prípravu 30. novembra vo zvolenskej „bubline“

Hokej

Tipos liga

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku