Hk Poprad, foto: instagram/hkpoprad

Poprad v 10.kole Tipos ligy rozdrvil Liptovský Mikuláš

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v 10. kole Tipos extraligy nad HK 32 Liptovský Mikuláš 6:1.

Hokejisti Popradu sa po vynútenej „korona“ pauze postavili proti rozbehnutým Liptákom. Tí však s domácimi držali krok iba prvých 10 minútu hry. Hostia hrozili najmä z protiútokov po strate pukov „kamzíkov“ v útočnom pásme. Z viacerých nádejných prečíslení ale Liptovský Mikuláš nič nevyťažil. Domáci udreli prvýkrát v 13. minúte, keď rýchlo otočili hru v strednom pásme. Hosťujúce mužstvo akurát striedalo, čo využil Lukáš Handlovský a po krídelnej akcii podstrelil brankára Krasanovského – 1:0. O minútu už Poprad viedol rozdielom dvoch gólov. V presilovke nahral Skokan po bránkovej čiare Haščákovi a ten sa z takmer nulového uhla nemýlil.

„Kamzcíci“ mali hru pevne v rukách. Na konči 18. minúty už bolo 3:0. Vandas našiel medzi kruhmi v ideálnej palebnej pozícii Handlovského, ale ten sa presadil až z následnej dorážky. Hostia mohli do kabín odchádzať so štvorgólovým mankom. Haščákovu strelu zápästím v početnej výhode zastavila konštrukcia Krasanovského brány.

Obrazhry sa nezmenil ani počas druhej tretiny. Popradčania síce tlačili, ale góly neprichádzali. Na ľade sa tak množili šarvátky a provokácie, na čo napokon domáci doplatili. Od 35. minúty sa postupne vyfaulovali Vandas a po ňom aj Kramár a Liptáci si vyslúžili 30-sekúndovú presilovku 5 na 3. Tú nezahrali ideálne, ale tesne po Vandasovom návrate na ľad sa ponad Vošvrdovú lapačku trafil Petran a hostia znížili na 3:1. Nervozita na popradských hokejkách pretrvala a Liptovský Mikuláš si časť ďalšej presilovej hry preniesol aj do tretieho dejstva.