eReport.sk
Hráči Dallas Stars, foto: instagram

NHL plánuje dať tímy do „bubliny“, chce rozdeliť ligu do viacerých divízií

Vedenie zámorskej hokejovej NHL zvažuje, že v nasledujúcej sezóne v dôsledku pandémie koronavírusu zredukuje program základnej časti a zavedie dočasné „bubliny“. Ligový komisár Gary Bettman takisto naznačil, že súčasné cestovné obmedzenia pre Kanadu a povinné karantény pri ceste do niektorých štátov USA by mohli vyriešiť prerozdelením divízií.

Zámorské médiá v uplynulých dňoch informovali, že sedem kanadských klubov by mohlo vytvoriť jednu samostatnú divíziu a ostatné tímy sídliace v mestách USA by vytvorili divízie na základe geografického kľúča. „Cestovné obmedzenia, ktoré sú veľkou neznámou, nás možno donútia dočasne preskupiť divízie podľa geografického kľúča. Nebude totiž dávať zmysel, aby niektoré tímy cestovali z Floridy do Kalifornie,“ uviedol podľa agentúry AP Bettman, ktorý navrhuje aj zredukovať program sezóny.

Tímy by hrali častejšie v rámci svojej divízie, menej konfrontácií by bolo s klubmi z iných konferencií či divízií. Vedenie NHL stále pracuje s verziou, že nový ročník odštartuje 1. januára 2021. Na detailoch ligoví predstavitelia naďalej pracujú so zástupcami hráčskej asociácie NHLPA. Minulá sezóna vyvrcholila na neutrálnych štadiónoch v Toronte a Edmontone, no Bettman vylúčil, že by využil „bubliny“ pre celú nasledujúcu sezónu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

NHL plánuje dať tímy do „bubliny“, chce rozdeliť ligu do viacerých divízií

Hokej

Tipos liga

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti