Na snímke Martin Bakoš, foto:instagram

Libor Hudáček skóroval, no Nižnekamsk prehral v Kazani

Slovenský hokejista Libor Hudáček sa strelecky presadil v sobotňajšom zápase KHL, jeho gól však neodvrátil prehru Neftechimiku Nižnekamsk na ľade Ak Bars Kazaň 2:3.

Reprezentačný útočník otvoril skóre stretnutia už po 24 sekundách. Po strele Alexandra Brynceva od modrej čiary sa pri zadnom mantineli zmocnil odrazeného puku, obkrúžil s ním bránku a efektne ho zasunul do siete. Domáci brankár Adam Reideborn sa už nestihol premiestniť k žŕdke. Hostia však náskok dlho neudržali a napokon utrpeli druhú prehru po sebe, Kazaň si vďaka víťazstvu upevnila pozíciu na čele tabuľky Východnej konferencie.

Zo Slovákov bodoval v sobotu aj Martin Bakoš, ktorý asistenciou prispel k triumfu Spartaka Moskva na klzisku Viťaza Moskovská oblasť 7:3. Jeho krajan Július Hudáček odchytal za hostí celý zápas a predviedol 24 úspešných zákrokov. Dinamo Moskva v zostave so slovenským obrancom Michalom Čajkovským premárnilo dvojgólový náskok a prehralo doma so Salavatom Julajev Ufa 3:4 po predĺžení. Víťazný gól hostí strelil v 64. minúte Nikita Sošnikov.