HK Nitra - Slovan Bratislava , foto: tasr Miškovič

HC Slovan vyhral v 1. semifinále Kaufland Cupu nad Nitrou

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v prvom semifinálovom zápase Tipsport Kaufland Cupu v stredu na ľade HK Nitra 5:4. Finalisti pohárovej súťaže budú známi v decembri. Odvetný semifinálový duel Slovan – Nitra je na programe v utorok 15. decembra a druhý zápas Poprad – Michalovce sa odohrá v stredu 16. decembra. Poprad zvíťazil v utorok v prvom zápase v Michalovciach 1:0.

V prostrednej časti hry vyškolili Nitrania hostí z efektivity. Hráči Slovana nedokázali pretaviť na gól ani jednu z osemnástich striel. Naopak, v 30. minúte strelil prvý súťažný gól za A-tím Nitry Oliver Stümpel. O dve minúty neskôr prekvapil Makarova švihol spoza hráča Pätoprstý a bolo vyrovnané. V 47. minúte takmer Nitra otočila, keď puk vo výške usmernil tesne mimo Kollár. Slovan následne udrel z nevinného nahodenia puku, ktoré pretlačil do brány Jendek. Domáci sa odvážne nespoliehali na skóre a skúsili aj hru bez brankára. Súpera dokázali zatlačiť, ale puk už za Makarova nepretlačili.