slovenský hokejista Martin bakoš, foto: instagram

Dvojgólový Bakoš rozhodol moskovské derby, Čajkovský s gólom i asistenciou

Slovenskí hokejisti dali o sebe výrazne vedieť v utorňajších zápasoch KHL. Medzi strelcov sa dvoma gólmi zapísali Libor Hudáček a Martin Bakoš, gól a asistenciu zaznamenal Michal Čajkovský.

Hudáček pomohol Neftechimiku Nižnekamsk k víťazstvu 6:3 nad Červenou hviezdou Kchun-lun dvoma gólmi. Skóroval v druhej tretine v priebehu necelých piatich minút, keď upravil na 3:1 a 4:1.
Bakoš sa stal hrdinom moskovského derby, keď o víťazstve Spartaka 4:3 na ľade favorizovaného CSKA rozhodol v predĺžení svojim druhým gólom v zápase.

Darilo sa aj obrancovi Dinama Moskva Michalovi Čajkovskému, ktorý k víťazstvu 2:1 na ľade HC Viťaz pomohol gólom a asistenciou. V ďalších dueloch Traktor Čeľjabinsk vyhral nad Metallurgom Magnitogorsk 2:1 po predĺžení. V 63. minúte rozhodol o triumfe domácich Ruslan Karlin. Lokomotiv Jaroslavľ deklasoval Barys Nursultan 7:2 a Bars Kazaň zvíťazil na ľade Torpedo Nižnij Novgorod vysoko 6:2.