eReport.sk
Najprv kresťan dnes liberál!
Alojz Hlina. Foto: tasr

Hlinov netradičný koníček: Spojil sily s liberálom. Neuveríte, do čoho sa pustil!

Alojz Hlina je v súčasnosti na politickom dôchodku. Aktívnej politike sa síce v súčasnosti nevenuje, no k spoločenským otázkam sa vyjadruje naďalej, a to poriadne netradičným spôsobom. Okrem statusov na sociálnej sieti sa pustil exšéf KDH do naozaj netypického remesla. Akému hobby sa konzervatívec venuje dnes?

Má za sebou niekoľkoročnú politickú kariéru, a pod palcom viacero reštaurácií. Po novom Alojz Hlina skúša šťastie aj v oblasti umenia. Tentokrát jeho pseudonym nájdete aj pod karikatúrami, ktoré si na satirickú mušku vzali súčasnú politickú situáciu.

Karikatúra ako koníček

Samotný Hlina spojil sily s ilustrátorom Lacom Laurinčíkoma a spolu tvoria umeleckú dvojicu mandor&dodo. Z tvorivej dvojice je Hlina práve „Dodo“, ktorého tak vraj známy volajú. A akú rolu v tomto projekte vlastne zohráva? Hlina zásobuje ilustrátora textami a vtipnými pointami. „Ja dám predstavu a spolu to s Lacom doťukneme,“ spresnil Hlina pre eReport. Priznal, že s parťákom Lacom sa poznajú už približne 15 rokov. Samotný ilustrátor Mandor zrejme ale nie je žiadne „béčko“. Jeho karikatúra pre denník SME napríklad skončila aj na titulke dánskeho denníka Politiken.

Expredseda KDH Alojz Hlina. – Foto: tasr

„Ešte keď som kandidoval za OĽANO, tak pre nich kreslil. Uvidíme, koľko to vydrží. Laco je tvorivá duša a skúšame či to bude fungovať. Ľudia majú radi taký rýchlejší obraz, nie každému sa chce čítať,“ myslí si Hlina. Exkádehák priznal, že ohlasy na ich tvorbu sú zatiaľ pozitívne.

Karikatúra z dielne Alojza Hlinu a Laca Laurinčíka. – Foto: FB/AH – mandor&dodo

Konzervatívec a liberál

Prezradil, že ich métou je sa raz priblížiť k tvorbe známeho slovenského karikaturistu Martina „Shootyho“ Šútovca, ktorý sa taktiež svojimi ilustráciami venuje najmä politickej satire. Hlina ohľadom spolupráce spomenul aj pikošku. „Zaujímavosťou je, že Lacko je liberál a ja som konzervativec,“ osvetlil Hlina.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hlinov netradičný koníček: Spojil sily s liberálom. Neuveríte, do čoho sa pustil!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti