eReport.sk
Alojz Hlina, foto: tasr

Hlina bez servítky o zákulisí KDH: Intrigy, machinácie a vydieranie?

Ostré slová o dianí v pozadí KDH! Alojza Hlinu na poste šéfa kresťanských demokratov nahradil Milan Majerský minulý rok. Bližšie konkrétnosti ohľadom výmeny stráží na čele hnutia verejnosť nepoznala. Len nedávno sa Hlina zbavil bobríka mlčanlivosti a osvetlil zákulisie konzervatívcov. Čo odhalil?

Hlina šéfoval hnutiu od roku 2016 do roku 2020. Spočiatku sa síce zdalo, že vytiahne KDH z mimoparlamentnej mizérie, no napokon hnutie cez parlamentný prah nedostal ani počas minuloročných volieb. Hlina sa po volebnom faux pas vzdal predsedníckej stoličky v strane a zapojil sa do klasickej voľby vedenia. V nej ale pohorel a nielen, že sa šéfom kresťanských demokratov opätovne nestal, neobsadil ani miesto podpredsedu.

Hlina na sociálnej sieti KDH nič nedaroval. – Foto: Facebook/AH

Telefóny drnčali

„Máme odlišný pohľad na to, ako viesť komunikáciu v hnutí a ako hnutie reprezentovať. Preto si myslím, že by nebolo dobré, keby sme boli spolu vo vedení KDH,“ netajil sa svojim negatívnym postojom k Hlinovi v tom čase Majerský. V súčasnosti Hlina prelomil mlčanie a prezradil tak viac o zákulisí samotnej voľby.

“Nie, neboli by ma zvolili ani do predsedníctva, rozkaz predsa znel jasne: “nesmí projet,”” prezradil na sociálnej sieti Hlina. Ten tvrdil, že niektorí ľudia okolo hnutia robili všetko preto, aby sa opätovne nepostavil do čela kresťanských demokratov.

Alojz Hlina poodhalil zákulisie KDH. Foto: sita

Manželkine ťahy?

“Telefóny drnčali dávno pred snemom, telefóny drnčali ešte ráno v deň snemu. Manželka designovaného predsedu ešte v deň snemu obvolávala funkcionárov, aby volili správne. Vyvinula sa enormná snaha, aby ma nezvolili,” tvrdí exšéf KDH. Hlina vo svojich spomienkach pokračuje a zachádza ešte ďalej. Dokonca vedenie hnutia obviňuje z vydierania. “Mimochodom, ten delegát čo ma na sneme navrhol do predsedníctva, bol prudko uzemnený, hneď k nemu dobehol prešovský krajský predseda a zároveň riaditeľ Prešovského samosprávneho kraja a povedal mu niečo v tom zmysle, aby si dobre rozmyslel, či ma bude navrhovať, lebo jeho otec, starosta malej dediny v prešovskom kraji, nebude dostávať dotácie z Prešovského samosprávneho kraja,” spomína Hlina.

Milan Majerský, foto: tasr

KDH reaguje na Hlinu

EReport oslovil k téme aj KDH, aby sa vyjadrilo k Hlinovým obvineniam. “Źiadna zo spomenutých interpretácií nie je pravdivá,” reagoval na opis volebného dňa hovorca KDH Stano Župa. Za hnutie uviedol, že im je ľúto, že k podobnej kritike dochádza. “Ako býva dobrým zvykom v KDH, predseda hnutia nekomentuje vyjadrenia bývalého predsedu,” odmietol Majerský priamo komentovať Hlinove vyjadrenia.

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.