eReport.sk
Národná rada. Foto: tasr

Hlasovanie z pohodlia domova: Aj takýmto spôsobom budú môcť predĺžiť núdzový stav

Online hlasovanie Národnej rady SR pri predlžovaní núdzového stavu je naďalej súčasťou diskusie. Ak by sa našla dohoda s opozíciou, návrh by mohol prísť už na najbližšiu riadnu schôdzu parlamentu. Tá sa má začať 16. marca. Uviedol podpredseda parlamentu Juraj Šeliga. Predseda Ústavnoprávneho výboru NR SR Milan Vetrák avizoval ďalšie stretnutie pracovnej skupiny k novele rokovacieho poriadku a online hlasovaniu na stredu.

„Online hlasovanie v pléne o predĺžení núdzového stavu je stále predmetom diskusie, možno sa nám na tom podarí dohodnúť v stredu 24. februára, keď bude ďalšie zasadnutie pracovnej skupiny,” uviedol Vetrák. Priblížil, že sa už dohodli na úprave umožňujúcej online rokovanie výborov, na zabezpečení audiovizuálnych verejne dostupných prenosov z ich rokovaní či na zabezpečení fungovania výborov zmenou pravidiel týkajúcich sa overovateľov.

Šeliga dodal, že zmena rokovacieho poriadku by mohla ísť do parlamentu v dvoch balíkoch. V stredu by podľa jeho slov už mali mať paragrafové znenie prvého návrhu a nasledovať majú rokovania s opozíciou.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.