eReport.sk
Pracovník očkovacieho centra drží v ruke ampulku s vakcínou proti ochoreniu Covid-19 od spoločnosti Astrazeneca v Drážďanoch.
Ilustračná snímka. Foto: tasr/dpa

Hlásila ďalší prípad krvnej zrazeniny po očkovaní AstraZenecou

Južná Kórea zaznamenala druhý prípad nezvyčajnej krvnej zrazeniny u príjemcu vakcíny proti ochoreniu COVID-19 od spoločnosti AstraZeneca, informovali v stredu zdravotnícke úrady citované tlačovou agentúrou Jonhap.

Kórejský úrad pre kontrolu a prevenciu chorôb uviedol, že u muža tridsiatnika sa po zaočkovaní z 27. mája potvrdil veľmi zriedkavý, ale závažný vedľajší účinok vakcíny, nazývaný “trombóza so syndrómom trombocytopénie”. U pacienta sa deväť dní po podaní dávky vakcíny prejavovali príznaky ako silná bolesť hlavy a žalúdočná nevoľnosť, uviedol KDCA. Neskôr ho prijali ho nemocnice a v utorok mu diagnostikovali spomínaný syndróm.

Podávanie vakcíny vyrobenej britsko-švédskou farmaceutickou spoločnosťou a Oxfordskou univerzitou už skôr v Južnej Kórei zastavili – po správach o krvných zrazeninách v niektorých európskych krajinách.

Úrady a Svetová zdravotnícka organizácia však odporučili obnovenie očkovania touto vakcínou a argumentovali, že vakcína môže byť v niektorých veľmi zriedkavých prípadoch spájaná s krvnými zrazeninami, ale jej výhody prevažujú nad rizikom prípadných vedľajších účinkov.  

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport