eReport.sk
Lietadlo L-410
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/anatoliy kosolapov

Hlásenie zo Švédska: Ruské prieskumné lietadlo narušilo náš vzdušný priestor!

Ruské prieskumné lietadlo narušilo vzdušný priestor Švédska, uviedlo v sobotu švédske ministerstvo obrany. TASR túto informáciu prevzala od agentúry AFP.

„Ruské vrtuľové lietadlo (Antonov) An-30 narušilo v piatok večer švédsky vzdušný priestor,“ uviedlo vo vyhlásení švédske ministerstvo obrany s tým, že jeho tímy toto narušenie sledovali a odfotili.

Parlament tohto škandinávskeho štátu v súčasnosti na pozadí ruského vojenského ťaženia na Ukrajine prehodnocuje švédsku bezpečnostnú politiku, pričom by podľa očakávaní mal poskytnúť k tejto veci správu v polovici mája.

Švédsko a Fínsko sú v úzkom kontakte v súvislosti s rozhodnutím o tom, či vstúpiť do Severoatlantickej aliancie (NATO) po ruskej invázii na Ukrajinu, uviedli v piatok ministri zahraničných vecí oboch týchto severských štátov.

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg avizoval vo štvrtok, že prípadná žiadosť Fínska a Švédska o členstvo v Aliancii bude „srdečne vítaná“. Rusko však upozornilo, že ak sa tieto severské štáty rozhodnú vstúpiť do Severoatlantickej aliancie, rozmiestni hypersonické a jadrové zbrane na území svojej pobaltskej exklávy Kaliningrad.

Zdroj: Tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hlásenie zo Švédska: Ruské prieskumné lietadlo narušilo náš vzdušný priestor!

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti