eReport.sk
HLAS je pripravený.
Líder strany HLAS -SD Peter Pellegrini. Foto: fb/pellegrini.peter

HLAS: Je neprípustné, aby Slovákov zahlcovali podozrenia o manipulácii volieb! Žiadame informácie o rokovaniach v NATO

Ak sú informácie o rokovaní oficiálnej slovenskej delegácie na pôde NATO a Európskej únie o slovenských parlamentných voľbách pravdivé, HLAS žiada zverejniť kompletnú informáciu o zložení, cieľoch a obsahu rokovaní tejto výpravy. Poslanci HLAS-u sú pripravení zúčastniť sa na rokovaniach kontrolných výborov parlamentu. Aj na prípadnej mimoriadnej schôdzi, ktorá má medializované podozrenia o možnej manipulácii volieb potvrdiť alebo vyvrátiť. Uvádza to vo svojom stredajšom vyhlásení strana HLAS – sociálna demokracia.

Ako ďalej pokračuje tlačová správa HLAS-u, „účasť na parlamentných voľbách je jednou z posledných demokratických možnosti, ktorá občanom Slovenskej republiky ostala na rozhodovanie o správe vecí verejných“.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Najdôležitejší summit
  2. Obete bezprecedentnej pomoci
  3. Pellegrini ostro kritizuje Ódora
  4. Militaristyckých štváčov
  5. Elitný expremiér o elitných chlapcoch
  6. Taraba sa pýta. Kto to platí??

„Voľby musia nielen byť slobodné a demokratické, ale sa takými aj javiť. Preto je neprípustné, aby bola verejnosť zahlcovaná podozreniami o možnej manipulácii volieb z tej či onej strany, a zároveň na ne nedostávala jasné vysvetlenia,“ uvádza líder HLAS-u Peter Pellegrini.

Dopúšťa sa Naď trestného činu?

Rovnako HLAS žiada jasnú odpoveď kompetentných orgánov na výroky exministra obrany Jaroslava Naďa. Ten v televíznom vysielaní tvrdil, že podľa spravodajských informácií mala Ruská federácia finančnými prostriedkami ovplyvňovať slovenskú volebnú kampaň.

„Ak je táto informácia pravdivá, pýtam sa, čo vtedajšia Hegerova vláda urobila, aby zabezpečila nezávislosť slovenských parlamentných volieb. Ak pravdivá nie je, pýtam sa, či sa týmito výrokmi pán Naď nedopúšťa trestného činu,“ dodáva Peter Pellegrini.

Zdroj: hlas-sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

HLAS: Je neprípustné, aby Slovákov zahlcovali podozrenia o manipulácii volieb! Žiadame informácie o rokovaniach v NATO

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php