HC Detva, foto:instagram

HK Nitra si doma poradila s HC Detvou 4:1

Hokejisti HK Nitra zdolali v utorkovom zápase 14. kola Tipos extraligy na domácom ľade HC 07 WPC Detva 4:1.Stav po prvej tretine príliš nezodpovedal obrazu hry a dvojgólové vedenie, ktoré si vypracovali domáci, bolo pre Detvu kruté.

Ak boli hostia v niektorej hernej činnosti horší, tak to určite bolo zakončovanie akcií. V 16. minúte pretlačil za Sholla puk Šťastný a o minútu neskôr navýšil náskok úspešnou dorážkou Škvarek. Domáci brankár Cowley musel zneškodniť až 20 striel hostí a šance Askarova, Downinga či Čacha si pýtali lepšiu realizáciu. Nástup do druhej tretiny mali opäť lepší Detvania, ale gól z ich tlaku nevyplynul. Znovu z toho takmer dokázali ťažiť Nitrania, ale puk po Kollárej strele neprekročil bránkovú čiaru.

Hra Nitry sa zlepšila v druhej polovici tretiny. Gól mal na hokejke z trestnej lavice naskočený Švarný, no jeho blafák Sholl prečítal. Gól na 3:0 mohol dať v úvode tretej časti Slovák, ale jeho bekhendový blafák si Sholl postrážil. V 46. minúte sa na opačnej strane dočkali hostia. Gachulincova strela prepadla Cowleymu pod betón a bolo 2:1. Detvania sa už do záverečného tlaku nedostali. Navyše v 49. minúte strelil pekný gól Tvrdoň a v 56. minúte spečatil na konečných 4:1 pre Nitru dorážajúci Žitný.