eReport.sk
Hk Nitra - Nové Zámky, foto:tasr

HK Nitra – HC Nové Zámky, gólové hody pred prázdnymi tribúnami!

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v pondelkovom zápase 25. kola Tipos extraligy nad HC Mikron Nové Zámky 6:4.

HK Nitra – HC Mikron Nové Zámky 6:4 (3:2, 1:2, 2:0)
Góly: 12. Vitáloš (Zech, Tvrdoň), 16. Minárik (Kollár, Slovák), 17. Holešinský (Pätoprstý), 35. Pätoprstý (Fominych, Holešinský), 57. Minárik (Šiška), 60. Holešinský (Šťastný, Švarný) – 13. Hain (Doggett, G. Clarke), 17. Bajtek (Roman, Rogoň), 30. Seppänen (Majdan, Holenda), 34. Majdan (Okoličány, Holenda)

Úvodná dvadsaťminútovka krajského derby priniesla gólovo plodný hokej. V polovici tretiny vybojoval presilovú hru o dvoch hráčov pre domácich aktívnym pohybom Zech. Ten istý hráč ju aj dokázal úspešne zrežírovať, keď naservíroval puk Vitálošovi a ten otvoril skóre. Peknú súhru preukázali v 15. minúte aj hostia a po presnej krížnej prihrávke Doggetta sa z vyrovnávajúceho gólu tešil kapitán Hain. Vedenie prinavrátil “corgoňom” o 85 sekúnd Minárik. Zámčania vyrovnali zásluhou Bajteka, no tento stav vydržal iba 12 sekúnd, po ktorých sa gólovo presadil domáci Holešinský – 3:2.

foto:instagram HK Nitra

Prostredná časť hry sa niesla v nedisciplinovanosti Nitranov, ktorí ponúkli Novým Zámkom až štyri presilovky. Tým sa síce nepodarilo využiť ani početnú výhodu o dvoch hráčov, no aj tak dokázali dvakrát skórovať. V 30. minúte presne mieril Seppänen a o štyri minúty otočil stav Majdan. Aj v tomto prípade však prišla promptná reakcia súpera a na 4:4 vyrovnal Pätoprstý. Veľkú príležitosť mal v 45. minúte Števuliak, no svoj samostatný únik zakončil nepresne.

foto:instagram HK Nitra

O pár sekúnd ušiel na opačnej strane Hrnka, ktorý bol faulovaný, ale nariadené trestné strieľanie nepremenil Tvrdoň. Všetko smerovalo k tomu, že rozhodnúť môže jeden gól. V 57. minúte sa ho podarilo streliť domácim zásluhou Minárika. Nitrania už v závere odolali hre bez brankára a na konečných 6:4 uzavrel dve sekundy pred koncom Holešinský.

Zdroj:tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Zaujímavosti