eReport.sk
Miroslav Radačovský, pamätný deň holokaustu
Miroslav Radačovský, pamätný deň holokaustu

Radačovský: Som pansláv… Osvienčim bol oslobodený vďaka Červenej armáde.


Historické okienko europoslanca. Miroslav Radačovský pripomína, že dnes je sviatok ukončenia blokády Leningradu, aj pamätný deň Holokaustu. Upozornil, že na Leningrad sa vrhli štáty skoro celej vtedy civilizovanej západnej Európy, pod vedením Nemeckej ríše, rozhodnutí mesto zrovnať so zemou a jej obyvateľov vyhladiť.

Historické okienko europoslanca

„27. JANUÁR, PAMÄTNÝ DEŇ HOLOKAUSTU – UKONČENIE BLOKÁDY LENINGRADU,“ nazval svoj príspevok na sociálnej sieti JUDr. Miroslav Radačovský.

„Zvrátená ideológia, ktorá do Európy prišla od našich západoeurópskych priateľov, spôsobila smrť miliónov nevinných Židov, miliónov Slovanov, ale aj Rómov, politických oponentov a iných etník,“ napísal. „Vďaka Červenej armáde, ktorú tvorili predovšetkým Rusi, Ukrajinci a iné národy Sovietskeho zväzu, bol dňa 27. januára 1945 oslobodený Osvienčim,“ pripomína históriu známy sudca.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pamätník zavraždených Židov v Európe v Berlíne položená biela ruža náhrobok
  2. V Čechách to vrie! Premiér Fiala má čo robiť, aby to ustál.
  3. Peter Pellegrini

Som pansláv a Slovan

A tam nekončí, pripomína aj ďalší historický moment. Aj ten sa viaže k dnešnému dňu. „A keďže mi v tom EP nadávajú do panslávov a som tiež Slovan, tak možno na zlosť TV Markíza a jej reportérom, si dovolím pripomenúť ďalší pamätný deň. Dňa 27. januára 1944 sa skončila blokáda Leningradu, teraz Petrohrad. Bola to jedna z najdlhších a najkrvavejších blokád mesta v dejinách ľudstva. Na Leningrad sa vrhli štáty skoro celej vtedy civilizovanej západnej Európy, pod vedením Nemeckej ríše, rozhodnutí mesto zrovnať so zemou a jej obyvateľov vyhladiť.

Počas 872 dní trvajúcej blokády zahynulo 1 mil. obyvateľov, z toho viac ako 600 tis. od hladu. Rusi sa nevzdali a vytrvali. Aj pamiatku týchto obetí je potrebné si pripomenúť. 27.01.2024,“ doplnil.

Na záver pridal zaujímavé fakty. „Výraz pansláv sa v Uhorsku používal na označenie národovcov, snažiacich sa o vyčlenenie slovenských stolíc z Uhorska. Najvýraznejším predstaviteľom panslávizmu bol Svetozár Hurban Vajanský. Panslávizmus bol podľa § 127 uhorského trestného zákona trestným činom. Verím, že opozícia nemá záujem, aby tento trestný čin bol zavedený aj do nášho Trestného zákona. Alebo možno záujem má,“ ukončil svoj príspevok europoslanec.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Radačovský: Som pansláv… Osvienčim bol oslobodený vďaka Červenej armáde.

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: