eReport.sk
Herečka Zuzana Vačková, foto: profimedia

Herečka Zuzana Vačková úspešne chudne. Ženy, v tomto robíte chybu!

Zverila sa do rúk odborníčky a zistila, v čom sa pri redukovaní váhy mýlila. Vysvetlila jej, čomu sa má vyhýbať. Herečka v rozhovore poradila všetkým, ktorí sa chcú raz a navždy zbaviť nadbytočných kíl.

Počas prvej vlny pandémie sa Zuzana Vačková (52) rozhodla zatočiť s kilami. Stavila na zdravé stravovanie. Lenže aj to má svoj háčik. Čo je zdravé, neznamená automaticky málo kalorické. Omyl, v ktorom roky žila. Herečka sa zverila do rúk odborníčky, ktorá jej vysvetlila podľa jedálnička v čom všetkom robí chyby. Dnes sa im úspešne vyvaruje. Ľahšia je už o šesť kíl.

Našla si poradkyňu

Sama si nevedela rady a tak vyhľadala pomoc. Chcela schudnúť a zároveň nebyť hladná: „Nešlo ani o to, že by som potrebovala nejak radikálne schudnúť, ale tým ako prišla korona, som sa začala viac zaujímať o zdravý životný štýl. Po lete som zistila, že mám nejaké kilá navyše. Začala som chudnúť pod vedením odborníčky z inštitútu na redukciu váhy. Absolvovala som on-line lekcie, na ktorých mi vysvetlila kde robím v mojom stravovaní chyby. Objasnila, čo je pre mňa a zdravé chudnutie najideálnejšie,” opísala herečka začiatky.

Dnes jej už chodí veľa otázok ako sa jej to podarilo. Dostáva množstvo komplimentov a ženy si od nej pýtajú rady. „Schudla som nejakých päť, šesť kíl a moji fanúšikovia sa ma cez sociálne siete začali pýtať ako sa mi to podarilo. Rozhodla som sa zdieľať moje jedálničky a recepty. Veľmi príjemne som prekvapená, aký to má ohlas. Pre mnohých je predstava o chudnutí, že to je nič s ničím. Ešte aj šalát bez olivového oleja. Zrazu vidia na mojich tanieroch, že to je nápadité a chutné,” opísala nadšená herečka, ktorá sa stala pre mnohých inšpiráciou.

Toto boli jej prešľapy

Umelkyňa sa zdôverila a vymenovala aké chyby doteraz robila: „Myslela som si, že ak chcem schudnúť nemôžem jesť pečivo a namiesto toho si môžem dať viac syra. Radšej než by som si dala chlieb s troškou masla a jedným plátkom syra, tak som si dala 250 gramov syra. Keď si to dáte do kalorickej kalkulačky je to obrovský rozdiel. Kompenzujete to množstvom toho mastného syra,” vysvetlila herečka svoje poznatky. Pridala ďalšiu svoju mylnú predstavu: „Myslela som si, keď si dám na raňajky ovsené vločky s jogurtom, banánom a s orechmi, že to sú raňajky ženy, ktorá sa snaží schudnúť. Lenže to je kalorický príjem tretiny toho, čo môžem za deň. Presne táto moja neznalosť spôsobovala, že mi nešlo schudnúť. Keď mi to vysvetlili pochopila som kde robím chybu,” vyznala sa.

Svoj cieľ splnila

Ručičku na váhe už netúži posúvať nižšie. Chce si váhu len udržať: „Na súťaž Miss sa už nechystám a teraz mi to svedčí, tak ako to mám. Už sa chcem len zdravo stravovať. To mi už ostane dúfam navždy. Ovládam čo má koľko kalórií. Viem, že zajedať kešu oriešky v aute, len preto aby som nebola hladná nie je cesta k štíhlej línii. Sú zdravé, ale ak ich človek je len tak pomimo, tak ho určite neprivedú k štíhlosti. Oriešky na stole to je katastrofa. Keď chcem, dám si ich ako olovrant, ale nie len tak hocikedy za hrsť.” Čo si pripraví na obed či večeru nerieši. Podľa vlastných slov je schopná variť zo všetkého: „Za tých 52 rokov čo som na svete som videla kopec relácií. Nechám sa inšpirovať tým, čo som videla, ale neriadim sa tým. Som improvizátor, som herečka, umelec, potrebujem vymýšľať veci,” zasmiala sa.

Foto: instagram

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport