eReport.sk
Herec Robo Jakab, foto: profimedia

Herec Robo Jakab spravil začiatočnícku chybu. Už ju nechce zopakovať!

Do ľadového jazera sa ponoril na susedov popud. Zabudol však na pravidlá pre otužilcov.

Pri otužovaní sú potrebné niektoré doplnky. Aby sa z kúpania v ľadovej vode nestalo peklo, mal by si nováčik zaobstarať tieto tri nevyhnutnosti – neoprénové rukavice, čiapku a topánky. Všeobecne platí, že čím je neoprén hrubší, tým má lepšie termoizolačné vlastnosti, ktoré dokážu spríjemniť pobyt v chladnej vode. Topánky chránia chodidlá pred kameňmi pri vstupe do vody a súčasne bránia úniku tepla rovnako ako čiapka a rukavice. Najväčší únik je cez hlavu, preto odborníci varujú, aby sa na pokrievku hlavy nezabúdalo.
Herec Robo Jakab (44) sa na otužovanie odhodlával dlho: „Zálusk som mal už dávno, ešte keď sme cestovali po Slovensku s Košickými tuleňmi. Videl som tú eufóriu,“ prezradil herec. „Neznášam studenú sprchu, ale toto ma chytilo,“ zasmial sa. Zaumienil si pristupovať k tomuto životnému štýlu zodpovedne. Dal si predsavzatie, aby otužoval pravidelne a čo najdlhšie.
Chybu z prvého otužovania však už opakovať nebude. Počas svojho prvého ponoru pred tromi dňami do studeného jazera totiž nemal pokrievku hlavy, ktorá je na začiatku doslova nutnosť. Neskôr si totiž profesionáli hlavu aj ponárajú: „Nemal som, ale vtedy bolo celkom slnečné počasie. Dnes si ju pôjdem kúpiť,“ uzavrel odhodlaný umelec.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Herec Robo Jakab spravil začiatočnícku chybu. Už ju nechce zopakovať!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti