eReport.sk
Herec Robo Jakab, foto: profimedia

Herec Robo Jakab sa rozhodol prestrihnúť pupočnú šnúru. Žena si myslela, že odpadne

Známy herec sa pred rokom a pol oženil a rok na to prišla na svet malá Agnes. Zážitky z pôrodnice sú drsné. Manželka aj doktori mu dávali malú šancu. On však bojoval až do konca.

Robo Jakab (44) prišiel síce kvôli korone a zatvoreným divadlám o prácu, ale nesťažuje si. Môže sa venovať dcére: „Keby som mal veľa roboty a hral som, tak by si ma možno nepamätala ako otca,” povedal zamyslene. Vzápätí opísal zážitky z pôrodnej sály: „Bol som aj pri pôrode a symbolicky som strihal pupočnú šnúru. Anička sa ma pýtala, že aké to bolo. Lebo ona si teda poctivo odrobila ten pôrod, by som tak povedal a ja som finišoval. Myslela si, že asi odpadnem, nezvládnem to, ale odrodil som to,” povedal pyšne „Keby potrebovali pomôcť, tak im aj pomôžem, neviem síce čo, ale nerúcal som sa,” zasmial sa umelec.

Rady sú nanič

S novým prírastkom do rodiny prišli aj iné starosti aj radosti: „Celý život som mal problém, že som niesol zodpovednosť sám za seba. Takže teraz mám niekoho, za koho mám priamu zodpovednosť. Už boli dni, kedy som s ňou bol celý deň sám. Môže už kašu a tak, čiže je to v pohode,” prezradil starostlivý herec. Pred pôrodom a predtým, ako sa mal stať otcom, počúval od kamarátov rady a informácie, čo ho čaká. Ako má ísť na veci a pasovať sa s nimi. Teória sa však vôbec nezhodovala s realitou: „Každopádne mňa to úplne zaskočilo. Od rána do večera mám nabitý program, ten deň utečie ako nič. Cez deň to zvládame, hráme sa, ale večer už chce mamu. Neviem ju uspať, pýta si Aničku.”

Cesta k vytúženému džobu

Úsmevná príhoda ako prišiel k herectvu baví dlho celé hercovo okolie: „Na základnej škole sme písali čo chceme byť. Ja som napísal herec. Vôbec neviem prečo. Na konci základnej školy som sa musel rozhodnúť. Išiel som za elektrotechnika. Zrazu vyprchala cela tá túžba po herectve. Prišiel som na elektrotechnickú. Prvý ročník mi to ešte vydržalo. Taký entuziamus. Až kým som sa nedostal do hudobného amatérskeho divadla v Nitre. A vtedy už som nechcel byť elektrotechnik a už som chcel byť herec.,” zaspomínal s úsmevom v Hovoroch z Astorky. Do divadla Astorka ho prijali pod jedinou podmienkou. Vedúci divadla povedal, že zmluvu na plný úväzok dostane, iba ak zapadne do kolektívu.

Foto: instagram


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Herec Robo Jakab sa rozhodol prestrihnúť pupočnú šnúru. Žena si myslela, že odpadne

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti