eReport.sk
Helena Růžičková, foto: profimedia

Helena Růžičková: Záhada jej závetu a šperky v skrýši pod podlahou

Jedna z najvýraznejších českých herečiek, Helena Růžičková (†67), hviezda Homolkových a trilógie Slunce, seno…, zomrela už pred sedemnástimi rokmi. Nezdolná optimistka, ktorá aj počas svojho boja s rakovinou rozdávala smiech a povzbudenie, zomrela 4. januára 2004. Jej závet je však dodnes záhadou…

Ani dnes nikto nechápe, prečo nenapísala závet a všetok majetok získali jej vnučky. S ich matkou sa totiž populárna herečka, ani jej zosnulý syn Jiří, v posledných rokoch vôbec nestýkali. Helena Růžičková približne dva roky statočne bojovala s rakovinou, napísala tri Denníky medzi životom a smrťou a vydala ďalšie knižky. Písanie jej pomohlo prekonať 28 chemoterapií. Iba k písaniu závetu sa herečka najskôr nedostala.

Vnučky zobrali všetko

„Závet neexistoval… Respektíve sa nikdy nenašiel, a tak všetko právnou cestou získali dedičky, ktorými boli vnučky Kamila a Lucie,“ potvrdila herečkina priateľka a spisovateľka Marie Formáčková. Chalupa, ojazdená škodovka a tantiémy v radoch desiatok až stoviek tisíc ročne pripadli dcéram exmanželky Jiřího Růžičku mladšieho. Krátko po Heleninej smrti sa naviac v tajnej skrýši pod podlahou mali nájsť vzácne šperky. Vnučky zobrali aj honorár z poslednej knižky, ktorú herečka vydala krátko pred smrťou.

Proti jej vôli

Presne toto si vraj známa umelkyňa nepriala. Dokonca si ku koncu života chcela vziať dlhoročného kamaráta Václava Glazara iba preto, aby majetok nedostala rodina, s ktorou sa rozkmotrila. Dôvod? Helena údajne trpela opičou láskou k synovi a žiadna jeho partnerka pre ňu nebola dosť dobrá. Aspoň to často tvrdila jej nevesta. „Pošliapala celú pamiatku, ktorá po Helene zostala. Vyhadzovala jej veci, oblečenie, fotografie… Nemusím nikoho milovať, chovať k nemu city – i to sa stáva! Keď mi ale padne do lona miliónové dedičstvo, ako jej dcéram, snažím sa aspoň správať slušne,“ soptil po smrti herečky Glazar, ktorý nemohol Heleninej neveste prísť na meno.

Kto je otcom? Růžička mal pochybnosti

Dcéry Jiřího mladšieho, Kamila a Lucie, vyrastali veľkú časť svojho života so svojou matkou Helenou. Po rozvode na ne herečkin syn odmietol platiť alimenty. Neveril totiž, že mladšia z dcér je vôbec jeho. „Tá jedna bola zrejme počatá v dobe, keď sme boli s Jirkom tri mesiace na Kube, takže to technicky ani nebolo možné,“ rozprávala svojim priateľom Helena s tým, že testy otcovstva sa nikdy neuskutočnili. Napriek tomu mal vraj Jiří obe deti rád ako vlastné.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport