eReport.sk
Podnikatelia na kolenách
Na archívnej snímke zľava Juraj Droba a Eduard Heger pri vodke. Zdroj: plus7dní

VIDEO Heger prednášal vo Viedni o demokracii a právnom štáte: Víziou môjho Slovenska je byť ako Ukrajina!

Hegerove vízie. Európa v uplynulých rokoch predala svoje hodnoty za lacný plyn a ropu z Ruska. Demokraciu, slobodu, ľudské práva a právny štát však nemožno predať za pohodlie – čo Európe ukázala Ukrajina po tom, ako ju Rusko vojensky napadlo. V prednáške o vízii Slovenska pre Európu a susedstvo to v stredu na pôde Diplomatickej akadémie vo Viedni povedal dočasne poverený premiér SR Eduard Heger, informuje TASR.

Prečítajte si aj:

  1. Fico by vyhral voľby
  2. Elitný expremiér o elitných chlapcoch
  3. Hlas vyzýva Hegera
  4. Dočasne poverený premiér SR Eduard Heger a šéfovia vlád Česka a Poľska Petr Fiala a Mateusz Morawiecki v spoločnom článku v americkom zahraničnopolitickom časopise Foreign Affairs v pondelok vyzvali slobodný svet, aby vytrval v podpore Ukrajiny.

Vízia, ktorú mali v uplynulých rokoch európske štáty, sa v dôsledku ruskej invázie na Ukrajinu podľa Hegera zmenila. Z hospodárskeho rastu ako hlavného cieľa sa pozornosť presunula na bezpečnosť, pričom členské štáty NATO už v súčasnosti hovoria o vyčlenení dvoch percent HDP na obranu ako o minime.

Rusko na nás zaútočí!

Heger varoval, že Rusko by sa v prípade vojenského víťazstva na Ukrajine ocitlo na východných hraniciach Slovenska. A Putin by pokračoval v rozširovaní svojho impéria. Zároveň by sa zásadne zmenila bezpečnostná štruktúra Európy.

Hegerove vízie

V rámci vízie Slovenska pre Európu Heger ďalej vyzdvihol dobré susedské vzťahy a jednotu v Únii. Pripomenul, že EÚ už prijala desať balíkov sankcií proti Rusku. Európa pomáha Ukrajine okrem sankcií aj vojensky a humanitárne, čím „oceňuje statočný boj Ukrajincov aj za nás.“

Demokraciu, slobodu, ľudské práva a právny štát nemožno predať za pohodlie – čo Európe ukázala Ukrajina.“

Nuž, pán odvolaný premiér akosi zabudol poznamenať, že Ukrajina pred vojnou dlhodobo kraľovala rebríčku najskorumpovanejších krajín sveta. A omnoho lepšie na tom nie je ani dnes.

Čo by Hegerovi, ktorý donedávna patril k „najväčšiemu protikorupčnému hnutiu – OĽANO,“ malo zrejme prekážať. Ale pokiaľ ide o Ukrajinu, nevadí nič.

Ani porušiť vlastnú Ústavu. Preto asi nie je prekvapením, že nevadí ani to, že Ukrajina si tak celkom neplní svoje záväzky.

Aj keď má Zelenského vláda budovať právny štát( ak chce vstúpiť do únie), v decembri podpísal ukrajinský prezident kontroverzný zákon. Voči ktorému protestovala i Benátska komisia.

Právny štát

Na Slovensku je za dua Matovič-Heger na veľmi podobnej úrovni. Svedčí o tom 21 rozhodnutí Ústavného súdu SR o nezákonných väzbách. Fakt, že za špeciálneho prokurátora máme osobu vo výkone trestu za zabitie.

I to, že policajný prezident, ktorý nie je nič viac, ako štátny úradník a rozhodne nie je Orgánom činným v trestnom konaní, aby podľa zákona mohol informovať o trestných konaniach, vystúpil len za uplynulý týždeň v štyroch rôznych médiách. Aby informoval.

I blížiaci sa „festival právneho štátu a demokratických hodnôt,“ kde si „podebatí“ o živých trestných konaniach so špeciálnym prokurátorom a sudkyňou ŠTS. Tak trochu možno nie v súlade s s princípmi právneho štátu. Takého naozaj právneho.

Heger

Navyše opakovane nerešpektuje prezumpciu neviny u obvinených, či obžalovaných osôb. „Lebo Fico.“ Vlastne od neho človek nič iné nepočuje. Niečo je „Lebo Fico,“ niečo „lebo Ukrajina.“

Možno by na oplátku mohol pozvať ľudí z danej univerzity k nám. A ukázať im skutočnú realitu. Našej demokracie, právneho štátu a ľudských slobôd.

Keď sme pri tých slobodách, vie pán Heger o návrhu zákona z dielne Remišovej, ktorá chce zriadiť pri úrade vlády SR osobitný útvar, ktorý bude monitorovať „záškodnícku činnosť zlých novinárov a občanov?“

Zdroj: tasr, video- FB Veci verejné


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Heger prednášal vo Viedni o demokracii a právnom štáte: Víziou môjho Slovenska je byť ako Ukrajina!

Odoberať
Upozorniť na
21 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php