tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Mária Kolíková (Za ľudí). Foto: tasr

Heger zrušil Kolíkovú: Procesy sú jasne dané, tak to máme v koaličnej zmluve!

S týmto asi nerátala. Krídlo Márie Kolíkovej (Za ľudí) chcelo mať na koaličnej rade svojho zástupcu. Plán, ktorí si kritici predsedníčky Veroniky Remišovej vysnívali, však zrejme nevyjde. Dôvodom je znenie koaličnej zmluvy.

Po minulotýždňovom predsedníctve, z ktorého sa Kolíková a niektorí ďalší členovia zdvihli a odišli, otvorene kritizovali praktiky Remišovej a hovorili o nedôvere v jej osobu. „Chceme o tom rokovať aj s koaličnými partnermi, keďže chceme mať svojho zástupcu aj na koaličných radách a súčasné vyjadrujeme podporu tejto koalícii,“ nechala sa počuť sebavedomá Kolíková. No už o pár dní neskôr jej expremiér a šéf najsilnejšej koaličnej strany OĽANO Igor Matovič odkázal, že na niečo také môže zabudnúť.

Kolíkovej krídlo sa tak ľahko na koaličnú radu nedostane. – Foto: tasr

Dnes jeho slová v miernejšej podobe potvrdil aj premiér Eduard Heger. „Treba vysvetliť ako funguje koaličná rada. Je to stranícky orgán koalície, kde sa stretávajú zástupcovia strán. Koaličná zmluva jasne hovorí, že predsedovia strán sú tí, ktorí sa stretávajú,“ odkázal premiér v relácii Sobotné dialógy, hoci uviedol, že keď nastúpil do úradu spravil určité zmeny. „Vytvoril som nový formát. Najprv sa stretávajú predsedovia s premiérom. A potom sa stretávajú ďalší zástupcovia strán spolu aj s predsedami aj s premiérom,“ povedal Heger s tým, že každá strana si určí, kto bude chodiť na koaličné rady.

Podľa Hegera hovorí koaličná zmluva o stretnutiach jasne. – Foto: tasr

A práve to môže byť problém. Keďže Kolíková s Remišovou sú už v otvorenej vojne, je otázne či súčasná predsedníčka Za ľudí bude so sebou na rokovania koalície vodiť ministerku spravodlivosti. Heger nad tým len krčí plecami. „Procesy sú jasne dané. V koaličnej rade rozhodujú predsedovia koaličných strán. Tak to máme v koaličnej zmluve. Nie som predseda koaličnej strany a nemám právo v tomto rozhodnúť,“ pripomenul.

Vezme ju so sebou? O tom, kto sa zúčastní koaličného rokovania, rozhoduje predseda strany. – Foto: tasr

Zároveň však uviedol, že s Máriou Kolíkovou má dobré vzťahy. Preto sa neobáva, že by súčasná koalícia stratila ústavnú väčšinu v parlamente. Rovnako pokojne sa vyhol aj otázke, čo sa stane, ak by Kolíková odišla zo Za ľudí a ostane po nej ministerská stolička. „Nevidím dôvod, aby sme sa bavili o scenári, o ktorom ja nemám obavy,“ povedal Heger s tým, že nebude maľovať čerta na stenu. Zároveň praje strane Za ľudí, aby sa dohodli a fungovali.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger zrušil Kolíkovú: Procesy sú jasne dané, tak to máme v koaličnej zmluve!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku