eReport.sk
Eduard Heger, foto:tasr

Heger: Útok na Ukrajinu je barbarstvom zo strany Ruska. Našou prioritou je obnova mieru!

Slovensko patrí do východného krídla Severoatlantickej aliancie a je v záujme našej i európskej bezpečnosti, aby sme posilnili naše obranné kapacity. Je to však možné iba v súčinnosti s našimi oveľa lepšie vyzbrojenými spojencami. Premiér Eduard Heger (OĽANO) to uviedol vo štvrtkovom mimoriadnom príhovore v RTVS v súvislosti s útokom Ruska na Ukrajinu. Občanov požiadal, aby prijali ľudí utekajúcich pred vojnou.

Heger: Našou absolútnou prioritou je mier

„Chcem zopakovať, našou absolútnou prioritou je obnoviť mier. Diplomacia však vinou ruského vedenia zlyhala. Je potrebné prijať rázne opatrenia, ktoré budú mať ťažký dosah na ruskú ekonomiku, ale najmä vyšlú jasný signál ruskej verejnosti, že prezident Putin zatiahol ich krajinu do nezmyselnej vojny,“ vyhlásil Heger.

Tento útok je barbarstvom zo strany Ruska, tvrdí Heger

Útok Ruska na Ukrajinu označil Heger za neospravedlniteľné barbarstvo. Upozornil na prvé obete na oboch stranách. Vyzdvihol, že Ukrajinci hrdinsky bránia svoju vlasť a podarilo sa im postup ruskej armády na mnohých miestach zastaviť. Ruský prezident Vladimir Putin sa podľa Hegera inváziou dopustil zločinu a bude so svojou vládou za to niesť mimoriadne vážne následky.

Bude vás zaujímať:

„Dlhé mesiace Rusko klamalo celý svet, keď jeho predstavitelia tvrdili, že vojenský útok na Ukrajinu nemajú v pláne. A dnes ruský imperializmus ukázal svoju pravú tvár. Je to tvár, ktorá nepatrí do civilizovaného, mierumilovného sveta,“ zhodnotil predseda vlády.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger: Útok na Ukrajinu je barbarstvom zo strany Ruska. Našou prioritou je obnova mieru!

8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti