eReport.sk
Eduard Heger, foto: tasr

Heger to povedal na rovinu: Núdzový stav sa opäť predĺži, musíme to urobiť!

Opäť nás čaká predĺženie núdzového stavu. V televíznej diskusii Ta3 V politike to povedal premiér Eduard Heger. Podľa odborníkov aj niektorých opozičných poslancov to však nie je nutné. V súčasnosti platí núdzový stav do 28. apríla.

„Musíme ho predĺžiť. Hovoril som aj s pánom ministrom zdravotníctva, aby zvolal pandemickú komisiu vlády na pondelok. Na základe toho by potom zasadala vláda ešte pred stredou, pretože v tomto štádiu ešte nie sme v stave, aby sme ho nemuseli predĺžiť,“ povedal Heger.

Premiér argumentuje potrebou ochrany občanov

Premiér uznal, že núdzový stav nie je pre nikoho príjemný, pretože so sebou prináša obmedzenia. „Ale tie obmedzenia sú tu na to, aby sme ochránili občanov,“ uviedol predseda vláda s tým, že sa núdzový stav bude predlžovať do nevyhnutnej možnej miery. „Začal sa vypracovávať pandemický zákon, aby sme vedeli nahradiť ústavný zákon,“ sľuboval Heger.

Núdzový stav sa opäť predĺži. Potvrdil to premiér. – Foto: tasr

Už pred pár dňami sa niektorí odborníci vyjadrili, že predlžovanie núdzového stavu nie je nutné. „Ja som toho názoru, že núdzový stav by sa mal skončiť a vieme to urobiť tak, že by sme mali opraviť malými technickými novelami niekoľko málo zákonov,“ povedal právnik a lekár Peter Kováč. Za pravdu mu dal aj bezpečnostný analytik Radovan Bránik. „Som presvedčený, že absolútna väčšina problémov alebo potrieb, ktoré štát musí realizovať vo vzťahu k obyvateľstvu by po istej drobnej úprave tohto zákona (pozn. zákon o civilnej ochrane), stačili. Nebolo by nutné používať baranidlo toho ústavného zákona a núdzový stav,“ myslí si odborník.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti