eReport.sk
Minister financií SR Eduard Heger (OĽaNO). Foto: tasr

Heger po rokovaní k Plánu obnovy: Štát musel byť výrazným spôsobom suplovaný!

Podpora občianskej spoločnosti na Slovensku je podľa ministra financií stále ešte ‘v plienkach’. “Je preto veľmi potrebné, aby sme investovali do aktivizmu veľa úsilia,” podčiarkol Heger.

Mimovládny sektor musel za posledné roky, žiaľ, suplovať štát “veľmi výrazným spôsobom”. Uviedol to podpredseda vlády a minister financií Eduard Heger (OĽANO) po rokovaní k Plánu obnovy a odolnosti s predstaviteľmi občianskych združení a neziskových organizácií.

“Tých oblastí, v ktorých (mimovládne organizácie) vykonávajú prácu a pomáhajú štátu, mnohokrát dobrovoľne a neohodnotení, je veľa. Preto sme aj na stretnutí venovali pozornosť diskusiám, akým spôsobom sa tie oblasti, ktoré chceme osloviť v pláne obnovy, týkajú aj mimovládneho sektora,” priblížil minister financií.

“Najdôležitejšia vec, o ktorej sme hovorili však je, že podpora občianskej spoločnosti na Slovensku je stále ešte ‘v plienkach’. Je preto veľmi potrebné, aby sme investovali do aktivizmu veľa úsilia, aj z hľadiska procesov, aj z hľadiska financií,” dodal Heger.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport