eReport.sk
Slovenský premiér Eduard Heger počas spoločnej tlačovej konferencie po rokovaní s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom v Bruseli v utorok 27. apríla 2021.
Eduard Heger. Foto: tasr/ap

Heger po bezpečnostnej rade: Kriminálne živly vyvíjajú aktivity voči štátu!

Povedal to natvrdo! Eduard Heger po zasadnutí štvrtkovej bezpečnostnej rady vyjadril ostro vyjadril k situácii v policajnom zbore. Tvrdí, že kriminálne živly sa infiltrovali do bezpečnostných zložiek štátu a vlády v takejto situácii musí konať.

Reakciou na “mimoriadne znepokojujúci” vývoj v orgánoch činných v trestnom konaní je vznik odbornej pracovnej skupiny. Riešiť má obnovu dôvery v právny štát. Od budúceho pondelka bude nepretržite zasadať. Pre vládu a parlament pripraví návrhy zmien pre zlepšenie fungovania súdov, polície a prokuratúry. Premiér Eduard Heger o tom informoval po štvrtkovom zasadnutí bezpečnostnej rady štátu. Zdôraznil, že na vzniku skupiny je v koalícii zhoda.

Silácke reči Hegra

„Zmeny budú zamerané na profesionalitu, bezúhonnosť, kompetencie jednotlivých aktérov a revíziu Trestného zákona a Trestného poriadku. Povedané zjednodušene, z orgánov činných v trestnom konaní musíme vypudiť mafiu,“ vyhlásil predseda vlády. V skupine budú zástupcovia súdov, prokuratúry, ministerstiev a ďalších inštitúcií podľa štatútu bezpečnostnej rady.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti