eReport.sk
Mária kolíková odchádzala z Bôrika v dobrej nálade, foto: ereport

HEGER oživil Matovičov sen: Tajná párty v papalášskom hoteli Bôrik!

Vyhodili si z kopýtka. Vo vládnom hoteli Bôrik to včera večer žilo. Šoféri vládnych limuzín sa nestačili točiť a pred vchod do hotela postupne dovážali ministrov. Na párty dorazili aj koaliční poslanci. Jana Cigániková v minišatách a lodičkách využila kolobežku. Jozef Pročko musel ako vždy na seba upútať pozornosť.

Minulý rok v júli presne takéto stretnutie vystrojil na Bôriku dnes expremiér Igor Matovič. Bolo to deň po tom, čo sa nepodarilo odvolať šéfa parlamentu Borisa Kollára pre plagiát diplomovej práce. Igor Matovič vtedy plánoval organizovať seansy každý mesiac. Na večierku dostali vtedy priestor vtipy i spev: „Zo začiatku to bolo oficiálne. Ja som nechcel pracovať, neoslovoval som ministrov. Každý sedel vo svojom klube, kde sa rozprávali. Mám rád bezprostredné veci. Patrik Linhart potom recitoval básničku, Zita Pleštinská spievala. Ja som moderoval,“ opísal pred rokom “teambuilding” Jozef Pročko.

Na otázku, či budú mať takéto stretnutia každý mesiac, nevedel odpovedať. „Mne by sa to páčilo. Ale neviem, či na Bôriku. Je to papalášsky hotel,“ sťažoval sa po večierku, ktorý vystrojil Igor Matovič. Neprešiel ani rok a Pročko bol veselý na Bôriku opäť. Tak ako to má rád, bol aj teraz stredobodom pozornosti.

Igor Matovič už žúr zopakovať nestihol. Nepodarenú Matovičovu tradíciu sa zrejme snaží oživiť premiér Eduard Heger. Ten zvolal včerajší “teambuilding”, kde sa podľa nášho zdroja viac zabávalo ako pracovalo. Medzi hosťami nepochybne prevažovali poslanci OĽANO. Nechýbali však členovia ani jednej koaličnej strany. Drvivá väčšina si dala na sebe záležať. Muži siahli po oblekoch, dámy mali na sebe formálne šaty. Jediný, poslanec Peter Pčolinský, prišiel ako je u neho zvykom, v tričku. Tentokrát aspoň nemalo tri prúžky. Dorazil aj Jaroslav Naď s dokaličenu tvárou.

Jaroslav Naď s úrazom po futbale nechýbal. – Foto: ereport

Výborná zábava

Vysmiata dorazila saskárka Janka Bittó Cigániková s Miroslavom Žiakom na elektrických kolobežkách. Cigánikovú kolobežka náramne bavila. Zaujala aj ministerku Máriu Kolíkovú. Na jazdu sa ale nahovoriť nedala. Poslanec Jozef Pročko ako jediný dorazil na športovej motorke značky BMW GS v motorkárskom mundúre. Zaparkoval, zložil si prilbu a pobral sa do útrob hotela, ktorý mu na predchádzajúcom stretnutí nevyhovoval, ale čo už s tým narobí.

Nechýbal ani Richard Sulík. Tomu účasť minulý rok nebola dopriata. „Bol som so synom na futbale Slovan – Ružomberok, čo sme mali dohodnuté pred stanovením termínu stretnutia koaličných poslancov. Nabudúce určite prídem,“ povedal vtedy Sulík a tak sa aj stalo.

Richard Sulík minulý rok chýbal. Včera na žúr prišiel. – Foto: ereport

Oproti minulému roku poskočilo občerstvenie pre poslancov o niekoľko priečok vyššie. Zatiaľ čo Matovič minulý rok hostil koalíciu pagáčmi a vínom, tentokrát sa podávalo niekoľko druhov mäsa, guláš a cestoviny.

Steny by vedeli rozprávať

V slávnom hoteli, ktorý poskytuje ubytovacie, stravovacie a doplnkové služby výhradne pre potreby Úradu vlády Slovenskej republiky, sa odjakživa odohrávali viac či menej dôležité dejinné udalosti. V roku 1992 padlo na Bôriku definitívne rozhodnutie o rozdelení Československa, dohodol ho tam vtedajší premiér Vladimír Mečiar s českou stranou. Zariadenie mali po páde HZDS v obľube aj smeráci. Robert Fico na Bôriku oslávil päťdesiate piate narodeniny. Do neskorých hodín si tam pripomínal päťdesiatku aj exminister Martin Glváč. A v neposlednom rade, na Bôriku sa konalo rokovanie vietnamského ministra verejnej bezpečnosti a jeho vtedajšieho slovenského kolegu Roberta Kaliňáka, ktoré  predchádzalo údajnému únosu Vietnamca.

EXKLUZÍVNE ZÁBERY NÁJDETE V GALÉRII!

Foto: ereport

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport