eReport.sk
Eduard Heger (OĽANO)
Eduard Heger (OĽANO). Foto: tasr

Heger: Opozícia hazarduje s ľudskými životmi. Vytvárajú “dymovú clonu” v boji proti opatreniam

Boj opozície proti očkovaniu na ochorenie COVID-19 je slovenským fenoménom, ktorý sa v iných krajinách v takejto miere nedeje. Opozícia robí v boji proti pandemickým opatreniam “dymovú clonu”. V rozhovore to uviedol premiér Eduard Heger. Nie je podľa neho správne, aby opozícia bojovala proti opatreniam, ktoré slúžia na ochranu zdravia ľudí.

„Ja som to prirovnal k falošnému poplachu v nákupnom stredisku, keď sa potom tešíte, aký chaos ste spôsobili. Je nehorázne, aby človek, ktorý bol trojnásobným premiérom, bezohľadne hazardoval s ľudskými životmi,” poznamenal Heger. Dodal, že opozícia by si mala vstúpiť do svedomia, prestať z témy vytĺkať politický kapitál a skončiť s hazardovaním s ľudskými životmi.

Vyzývajú ich na spoluprácu

Koalícia podľa premiéra konštruktívne vyzývala opozíciu na spoluprácu s očkovacou kampaňou. „Skúšali sme ich pekne požiadať, aby šli s nami a ukázali, že im záleží na zdraví občanov. Moja komunikácia je tu niekoľko mesiacov a komunikujem konštruktívne. Žiaľ, oni to nereflektujú,” skonštatoval.

Vláda pre posilnenie očkovacej kampane robí všetko, čo môže. Kampaň má byť najmä vysvetľovacia, tvrdí Heger. Sila tretej vlny pandémie bude závisieť od účasti ľudí na protipandemických opatreniach, doplnil.

Heger dostane druhú dávku vakcíny

Premiéra Eduarda Hegera v piatok (23. 7.) zaočkujú druhou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Stať sa tak má v poobedňajších hodinách v očkovacom centre na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave. Informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

„Vakcína je podľa premiéra Eduarda Hegera jedinou cestou, ako zabrániť silnej tretej vlne nového koronavírusu,” priblížil úrad s tým, že prvú dávku vakcíny predsedovi vlády podali 1. mája. V čakárni na registrované aj neregistrovanú vakcínu bolo k utorku (20. 7.) celkovo 179 156 osôb.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
KOMENTÁRE / KOMENTOVAŤ
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport