eReport.sk
Ilustračná fotka Foto: tasr/AP

Havária vrtuľníka pri Nice: Okrem pilota zahynul aj Rus s maltským pasom

Dve osoby zahynuli v piatok pri havárii civilného vrtuľníka na juhu Francúzska. Vrtuľník smeroval zo Švajčiarska do Monaka. TASR správu prevzala z tlačovej agentúry AFP, ktorá sa odvoláva na miestne úrady.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Hasiči vychádzajú zo budovy školy po úniku plynu v meste Idstein.
  2. Trápia ich čínski špióni

Vrtuľník sa zrútil neďaleko mesta Nice približne o 14.00 h SEČ, pričom záchranári z vraku „vytiahli dve telá“. Obete boli identifikované ako pilot vrtuľníka, ktorý prevádzkovala monacká súkromná spoločnosť Monacair, a pasažier – podnikateľ a „ruský štátny príslušník s maltským pasom“.

Stroj smeroval z Lausanne do Monaka

Let zo švajčiarskeho mesta Lausanne do Monaka „na poslednú chvíľu“ zrušil ďalší očakávaný cestujúci, uviedol pre AFP predstaviteľ spoločnosti Monacair.

Pilot-tridsiatnik „mal ukončený výcvik v tomto regióne a veľmi dobre ho poznal“, uviedla letecká spoločnosť a dodala, že vrtuľník bol „mimoriadne moderný“.

Záchranná služba potvrdila, že na miesto nešťastia bolo vyslaných viac ako 50 záchranárov spolu s leteckou dopravnou políciou. Riziko vzniku požiaru nehrozilo. Príčiny havárie neboli bezprostredne známe, prípad sa vyšetruje.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Havária vrtuľníka pri Nice: Okrem pilota zahynul aj Rus s maltským pasom

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti