eReport.sk
Havarovaný autobus. Ilustračná snímka.
Havarovaný autobus. Ilustračná snímka. Foto: tasr

Havária autobusu v Turecku: Osem mŕtvych, desiatky zranených

Najmenej osem ľudí zahynulo a desiatky ďalších osôb utrpeli zranenia, keď v nedeľu v západnom Turecku havaroval dopravný autobus, ktorý vyšiel z vozovky a následne sa prevrátil. Píše o tom agentúra AP.

Guvernér provincie Afyonkarahisar médiám spresnil, že autobus bol na ceste z provincie Diyarbakir do mesta Bodrum (starovekého Halikarnassu) na pobreží Egejského mora. Turecký minister zdravotníctva Fahrettin Koca (vysl. Kodža) uviedol na Twitteri, že zranených je dovedna 42 ľudí, z toho traja sú vo vážnom stave.

Tureckej oficiálnej tlačovej agentúre Anadolu jeden z cestujúcich, ktorý pri havárii utrpel zlomeninu ruky, priblížil, že práve zaspával, keď zrazu pocítil, ako autobus „letí“. Vozidlo prevádzkovala spoločnosť s názvom Star Has Diyarbakir.

Pri dopravných nehodách na nie vždy starostlivo udržiavaných tureckých cestách zomrie podľa odhadov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) ročne až okolo tisícky ľudí. K vysokej nehodovosti v Turecku prispieva aj nekoordinovaný štýl šoférovania a nedodržiavanie pravidiel bezpečnosti na cestách.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Havária autobusu v Turecku: Osem mŕtvych, desiatky zranených

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti