eReport.sk
Budova na Račianskej ulici v Bratislave počas požiaru.
Budova na Račianskej ulici v Bratislave počas požiaru. Foto: tasr

Hasičom sa podarilo uhasiť rozsiahly požiar bývalej lisovne v Bratislave, prípad už rieši polícia

BRATISLAVA – Hasičom sa podarilo v sobotu večer uhasiť rozsiahly požiar budovy v areáli bývalého podniku Palma na Račianskej ulici v Bratislave. Informovali z komunikačného oddelenia Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

“Na mieste zostáva skupina dobrovoľných hasičov, ktorá bude požiarisko monitorovať počas noci. Udalosť sa zaobišla bez zranení,” spresnili hasiči.

Prípadom sa už zaoberá polícia

Požiar vypukol v sobotu krátko pred 10.00 h v objekte bývalej lisovne. Ide o historickú dvojpodlažnú budovu v asanácii. Prípadom sa už zaoberá polícia, ktorá začala trestné stíhanie pre trestný čin poškodzovania cudzej veci. Privolaný zisťovateľ príčin požiaru na mieste podľa polície nedokázal určiť presnú príčinu vzniku požiaru. Škoda bola predbežne vyčíslená na vyše 260.000 eur.

Horel objekt bývalej bývalej lisovne

Spoločnosť Corwin, ktorá v areáli Palmy chystá postaviť svoj developerský projekt, nateraz nevie, aká bola bezprostredná príčina vzniku požiaru. “Celá udalosť bude predmetom vyšetrovania,” skonštatoval developer.

Objekt bývalej lisovne v budúcnosti plánoval zachovať a zapracovať do svojho projektu. Ako tvrdí, dlhodobo upozorňoval, že napriek ochranným opatreniam a snahe bezpečnostnej služby, ktorá dohliada na túto časť areálu (susediacu so železničnou traťou) nie je dlhodobo udržateľné zabezpečiť zdevastované objekty pred vniknutím nepovolaných osôb.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hasičom sa podarilo uhasiť rozsiahly požiar bývalej lisovne v Bratislave, prípad už rieši polícia

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport