eReport.sk
Hasič v službe.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Hasiči už mali pre vietor 22 výjazdov, najvážnejšie to je v Bratislavskom kraji

AKTUALIZOVANÉ o 22.50 hHasiči momentálne zasahujú pre silný vietor na viacerých miestach v Bratislave i Bratislavskom kraji. Odstraňujú najmä popadané stromy a konáre i ďalšie škody spôsobené vetrom. Potvrdili to z bratislavského operačného strediska Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Hasiči mali pre silný vietor od pondelkovej 18.00 h už 22 výjazdov. Situácia je najvážnejšia v Bratislavskom kraji, kde bola ich pomoc potrebná pri 18 udalostiach. Informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

“Išlo najmä o odstraňovanie popadaných stromov a častí striech z cestných komunikácií, vozidiel a elektrických vedení. Na mnohých miestach hasiči stále zasahujú,” priblížila Križanová.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) zvýšil pre Bratislavu a okres Pezinok výstrahu pred silným vetrom na druhý stupeň. Verejnosť upozorňuje, že vietor v hlavnom meste a okolí môže krátkodobo v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 85 až 105 kilometrov za hodinu. Priemerná rýchlosť vetra môže dosahovať 60 až 70 kilometrov za hodinu.

 V ďalších okresoch Bratislavského kraja i na ďalšom území západného Slovenska platí výstraha prvého stupňa pred silný vetrom, ktorý môže krátkodobo v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu. Na Slovensku sa v týchto hodinách mení počasie. Jarné počasie vystrieda výrazné ochladenie, dážď, sneženie i silný vietor. Takéto počasie má prevládať niekoľko dní.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport