eReport.sk
Na snímke vyvrátený strom
Na ilustračnej snímke vyvrátený strom. Foto: tasr

Hasiči mali plné ruky práce! Pre nepriaznivé počasie viac ako 150 výjazdov

Plné ruky práce. Hasiči mali v sobotu pre nepriaznivé počasie viac ako 150 výjazdov. Najviac ich bolo v Trnavskom kraji (64), nasleduje Bratislavský (50) a Nitriansky kraj (23).

Plné ruky práce

Hasiči odstraňovali najmä spadnuté stromy na cestách, strhnuté strechy, spadnuté bilbordy či poškodené drôty elektrického vedenia.

„Upozorňujeme, že výstrahy Slovenského hydrometeorologického ústavu pred silným vetrom platia v sobotu aj naďalej pre väčšinu územia Slovenska. Výstrahy pred silným vetrom na horách platia aj na nedeľu (12. 3.),“

uviedol rezort vnútra.

Sekcia krízového riadenia MV SR v prípade silného vetra radí neparkovať vozidlá na rizikových miestach, a to pod stromami, elektrickými stĺpmi, stožiarmi a bilbordmi. Pred príchodom vetra treba doma vykonať preventívne opatrenia. Okná a dvere by sa mali pozatvárať a zaistiť. Na záhrade, terase či balkóne je potrebné podľa ministerstva upevniť predmety, ktoré by pod vplyvom vetra mohli spadnúť a ohroziť okolie. Ide napríklad o záhradný nábytok, kvetináče, náradie, sklenené či plechové predmety.

Silný vietor

Pre zvieratá žijúce na dvore by mali majitelia vytvoriť dočasné útočisko. Ľudia by sa tiež mali zdržiavať v bezpečných objektoch, vyhnúť sa pohybu po horách a prechádzkam v lese a v parkoch. MV pokračuje, že v nepriaznivom počasí je potrebné obmedziť šoférovanie a voliť pomalú jazdu.

Ľudia by sa podľa rezortu mali vyhýbať kontaktu so spadnutými elektrickými stĺpmi a drôtmi. Pokiaľ auto zasiahne strom či konár, mali by kontaktovať tiesňovú linku. Poveternostnú situáciu tiež treba sledovať z bezpečia domova a v žiadnom prípade neskúmať terén.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hasiči mali plné ruky práce! Pre nepriaznivé počasie viac ako 150 výjazdov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php