tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Foto: tasr

Haščákov tím reaguje na Lipšicov úrad: Väzobným stíhaním chceli z Haščáka urobiť kajúcnika!

Právni zástupcovia Jaroslava Haščáka prichádzajú s novým stanoviskom k vyjadreniam Lipšicovho Úradu špeciálnej prokuratúry k prípadu ich klienta. Tomu sa nedávno muselo ministerstvo spravodlivosti ospravedlniť. Právnici teraz tvrdia, že sa orgány činné v trestnom konaní snažili z Haščáka urobiť ďalšieho kajúcnika. Špeciálna prokuratúra má podľa Haščákovho tímu naviac iný prístup k prípadu „Haščák“ ako k prípadu „Čurilla“.

„Úrad špeciálnej prokuratúry sa v stanovisku zo dňa 27.9.2022 vyjadril k fatálnym pochybeniam JUDr. Ondreja Repu pri výkone dozoru v kauze ´kupovania nahrávok´. Podľa domovskej prokuratúry JUDr. Repa pri výkone dozoru vo veci J. Haščáka nepochybil, keďže len zastával ´legitímny´, hoci ´iný´ právny názor ako NS SR, či GP SR. Zarazilo nás, že toto tvrdenie sa ÚŠP pokúša podporiť paralelou s kauzou ´Čurilla a spol.´. Tým totiž ÚŠP len potvrdzuje svoj nekonzistentný prístup k obom kauzám, keď podľa ´okolností´ tvrdí raz to a raz ono,“ skonštatovali právnici cez portál kauzagorila.sk.

Dvojaký meter?

V prípade Čurillu sa ÚŠP na tvrdenia súdu odvolával, zatiaľ čo v prípade Haščáka považuje za normálne, že sa prokurátor ÚŠP Ondrej Repa nestotožňuje so závermi súdov a vyjadruje svoj osobný názor.

„Kým v prípade Čurillu a spol. D. Lipšic nielenže odmietal, ale dokonca zosmiešňoval opačný názor o dôvodnosti stíhania, ako bol vyslovený v rozhodnutí súdu o prepustení z väzby, hoci nepoznal spis, vo veci Haščáka analogický „názor“ JUDr. Repu D. Lipšic podporuje ako legitímny a „iba odlišný“ aj potom, ako závery o jednoznačnej nedôvodnosti stíhania potvrdilo osem sudcov Najvyššieho súdu SR spolu s generálnym prokurátorom a – navyše aj potom – ako sa za nezákonné obvinenie a väzbu ospravedlnil štát,“ podotkol Haščákov tím.

„Z idey právneho štátu sa stáva fackovací panák“

Mnohí politici a odborníci v súčasnosti kritizujú kvalitu právneho štátu na Slovensku. Haščákov právny tím sa pridal k týmto výhradám. „Každopádne vo svete, v ktorom sa štátne orgány správajú tak, akoby nekonali menom toho istého štátu, navzájom pritom rešpektujúc svoje rozhodnutia a postupy, ale hrajú sa na vlastnom pieskovisku, sa z idey právneho štátu stáva fackovací panák,“ skonštatovali.

Väzobné stíhanie Haščáka dokonca považujú za spôsob, ktorým sa príslušné orgány snažili z ich klienta urobiť kajúcnika. Takéto konanie by však z právneho hľadiska bolo neakceptovateľné. „Väzobné stíhanie v prípade J. Haščáka nebolo prostriedkom, ale cieľom snaženia OČTK urobiť z J. Haščáka kajúcnika. Radi by sme o tejto úlohe JUDr. Repu komunikovali len s príslušnými orgánmi, ale jeho nedávna verejná reakcia nás núti sa hore uvedeným spôsobom ohradiť,“ uzavreli.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Haščákov tím reaguje na Lipšicov úrad: Väzobným stíhaním chceli z Haščáka urobiť kajúcnika!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku