Harry Kane, foto:ig/spurs

Harry Kane zariadil výhru Spurs, šláger United – AC sa skončil nerozhodne

Futbalisti Manchestru United remizovali v úvodnom osemfinálovom súboji Európskej ligy UEFA s milánskym AC 1:1. V šlágri bývalých šampiónov Ligy majstrov sa anglický tím ujal vedenia v 50. minúte zásluhou presného zásahu Amada Dialla, v nadstavenom čase vyrovnal Simon Kjaer.

United chýbali Rashofrd a Cavani

United chýbali viacerí stabilní hráči zo základu – de Gea, Jones, Mata, Pogba, Rashford a Cavani. Ani „rossoneri“ neprišli do Manchestru v plnej sile, pre rôzne druhy zranení im neboli k dispozícii Bennacer, Calhanoglu, Ibrahimovič, Mandžukič a Rebič. V prvom polčase sa moc zaujímavých momentov neudialo. Krátko po prestávke sa United dostali do vedenia. Fernandesov nákop predĺžil chrbtom k bráne hlavou Diallo a preloboval vybiehajúceho Donnarummu – 1:0.

Diallo si otvoril strelecký účet

Na ihrisku bol 18-ročný talent z Pobrežia Slonoviny v tom čase iba pár minút, keď po polčase nahradil v útoku „červených diablov“ nevýrazného Anthonyho Martiala. Vyrovnať mohol Krunič, vo výhodnej pozícii ale namieril nad bránu. Šťastie sa usmialo na AC v nadstavenom čase, keď sa dostal k hlavičke na prednej žrdi nikým neobsadený Kjaer – 1:1. Ajax Amsterdam mal proti Young Boys Bern miestami drvivú prevahu, proti švajčiarskemu súperovi sa však dlho nevedel presadiť. Až po hodine hry otvoril skóre Davy Klaassen, v závere pridali ďalšie góly favorita Dušan Tadič a Brian Brobbey.

Dynamo nestačilo Villarealu

Na Olympijskom štadióne v Kyjeve prehralo domáce Dynamo so španielskym Villarrealom 0:2. O góly „žltej ponorky“ sa postaralo stopérske duo Pau Torres – Raul Albiol. Hráči Tottenhamu Hotspur si doma poradili s Dinamom Záhreb 2:0 a sú na dobrej ceste postúpiť do štvrťfinále. Oba góly zverencov Joseho Mourinha strelil Harry Kane, ktorý nadviazal na dva presné zásahy do siete Crystal Palace z nedele. Ďalší londýnsky zástupca v súťaži Arsenal uspel na ihrisku Olympiakosu Pireus, z Grécka si „kanonieri“ vezú výhru 3:1.