eReport.sk
Veronika Cifrová Ostrihoňová Foto: TV Markíza

Harabinova analytička sa pchala do Silnej zostavy: Toto odkazuje RTVS a Ostrihoňovej!

Tento štvrtok verejnoprávna RTVS odvysielala obľúbenú diskusnú šou Silná zostava, ktorú moderuje Veronika Cifrová Ostrihoňová. Témou relácie bola prokremeľská propaganda. Záujem o účasť mala aj prorusky orientovaná zahraničná analytička Monika Sofiya Soročinová. Bývalej kandidátke strany Vlasť Štefana Harabina televízia nakoniec neumožnila vystúpiť. Soročinová poslala RTVS aj známej moderátorke šou jasný odkaz.

Soročinová sa “prihlásila” o účasť v relácii prostredníctvom komentára pod statusom RTVS na sociálnej sieti. Tá svojou účasťou chcela docieliť objektivitu relácie. EReport oslovil televíziu či zo Soročinovej urobí na poslednú chvíľu hosťku. RTVS tak nakoniec neurobila. „V čase zverejnenia témy vysielania už tvorivý tím Silnej zostavy má uzavretý zoznam hostiek, s ktorými sa na účasti v relácii dohodol a s ktorými v relácii ráta. Avizované obsadenie relácie zostáva nezmenené,” prezradila pre eReport televízia.

Odkaz RTVS

Soročinová sa síce relácie nezúčastnila, no pre verejnoprávnu inštitúciu má odkaz. „RTVS by som odkázala to, že nakoľko je to verejnoprávna televízia platená nami – daňovými poplatníkmi, mala by si dať záležať na objektivite a už spomínanej pluralite názorov, ktorá má bezpochyby byť súčasťou, až priam pilierom, demokratickej spoločnosti. To platí aj pre ostatné, povedzme konkurenčné, televízie, avšak tie sú predsa len súkromné, čo ich do určitej miery môže ospravedlniť. No s ohľadom na požiadavku divákov je určite zaujímavejšie sledovať diskusiu, v ktorej si diskutéri vedia vytvárať aj zdravú a inteligentnú oponentúru,” adresovala televízii Soročinová.

Soročinová

Monika Sofiya Soročinová kandidovala za Vlasť. – Foto: FB/MS

Prekvapivé slová moderátorke

Pár slov odkázala aj Veronike Cifrovej Ostrihoňovej, ktorá má reláciu moderátorsky pod palcom. „Pani Cifrovej Ostihoňovej prajem všetko najlepšie, veľa úspechov v jej práci, zaujímavých hostí a atraktívne témy, ktoré budú diváci s radosťou sledovať,” dodala.

Soročinová

Monika Soročinová – Foto: FB/MS

Od Vlasti ruky preč

Samotná Soročinová bola pred voľbami spájaná so Štefanom Harabinom a jeho stranou Vlasť. Tá v súčasnosti bankrotuje, pretože vedenie politického subjektu neutiahlo splácanie napožičiavaných financií potrebných v predvolebnom boji. Zdá sa ale, že samotná Soročinová už s Vlasťou ani Harabinom spájaná byť nechce. „Nie som členkou strany Vlasť a ani žiadneho iného politického subjektu, rovnako nie som s ňou z určitých konkrétnych dôvodov v spojení,” priznala pre eReport.

Kontroverzné začiatky

Počas predvolebného obdobia si ju zavolala ako respondentku aj spravodajská televízia TA3 do jednej zo svojich relácií. Portál O médiách iniciatívu televízie skritizoval, pretože ju predstavili ako expertku na zahraničné vzťahy a neinformovali divákov, že je zároveň aj na kandidátke Vlasti.

Soročinová vystupovala aj v predvolebnom Harabinovom videu, ktorý niesol názov “Naša v Rusku študovaná sedmička urobí s ultraliberálnymi trasorítkami poriadok raz-dva”. Vo videu s Harabinom navštívila telocvičňu a vtedajšia kandidátka za Vlasť si to dokonca zmerala sily s boxovacím vrecom.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport