eReport.sk
Štefan Harabin. Foto: ereport

Harabin k víťazstvu sudkyne „anti-rúškarky“: Bieliková bez rúška prefackala Kolíkovú!

Kto zaplatí škody? Pred niekoľkými dňami oslobodil Najvyšší správny súd sudkyňu Evu Bielikovú spod disciplinárneho konania. To podala Mária Kolíková. Dôvodom boli „anti-rúškarske“ názory sudkyne. Štefan Harabin pri tejto príležitosti nakrútil video.

Genéza prípadu

Všetko začalo pred letom 2021. V máji 2021 napísala Eva Bieliková list do školy v Bratislave, kam chodili jej deti. V ňom tvrdila, že škola diskriminuje jej deti, ak im povinne nariaďuje nosenie rúšok. Riaditeľ školy sa ohradil a list považoval za neprípustný nátlak. Sudkyňa sa odvolávala na Zbierku zákonov. Tvrdila, že neexistuje právny predpis, ktorý by hovoril, že žiak na vyučovaní v škole musí mať prekryté horné dýchacie cesty.

Riaditeľ školy na Drieňovej ulici, Gabriel Kalna, sa bránil, že vyhláška Úradu verejného zdravotníctva, ktorá určuje túto povinnosť, je právne záväzná. Bielikovej prekážalo aj povinné testovanie. To bolo podľa vyhlášky ÚVZ povinné pre všetkých žiakov druhého stupňa, aj zákonného zástupcu dieťaťa. Sudkyňa a zároveň matka si stála za svojím, že vyhlášky úradu majú iba odporúčací charakter.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (klub SaS).
  2. Zavládne bezprávie

NSS Bielikovú oslobodil

Pred niekoľkými dňami Najvyšší správny súd SR oslobodil sudkyňu Okresného súdu, Evu Bielikovú, spod disciplinárneho návrhu. Oficiálne na ňu podala Kolíková disciplinárku za nevhodné správanie. Bieliková mala mať na pojednávaní vulgárne poznámky. Disciplinárny návrh voči sudkyni bratislavského súdu podala Mária Kolíková.  Skutočným dôvodom bol celkový postoj sudkyne voči vyhláškam hlavného hygienika a proticovidovým opatreniam. Sudkyňa sa svojím postojom netajila.

Kto bude platiť náhradu škody??

Štefan Harabin Bielikovú podporoval počas celého obdobia. Po oslobodení spod disciplinárneho konania nakrútil video a zverejnil ho na sieti Instagram. Bývalý sudca a minister berie na zodpovednosť všetkých účastníkov konania proti sudkyni, ktorá len žiadala dodržiavanie zákonov.

Podľa Harabina, prípad sudkyne Bielikovej bola vymyslená a zinscenovaná politická kauza. Kandidát na prezidenta SR sa pýta, kto bude platiť náhradu škody. „Pani Kolíková? Pán Karas? Pani Dubovcová? Ktorí pokračovali v šikane sudcu neopodstatneným spôsobom, len preto že trvala na dodržiavaní práva. Budú títo ľudia trestne stíhaní? Okrem toho, že by aj zaplatili náhradu škody?“ opýtal sa.

Podľa Harabina, do budúcnosti bude treba prijať zákon o zodpovednosti za škodu spôsobenú úradníkom štátu. A to aj retroaktívne. „A zároveň títo traja menovaní s pani Šimonovou, ktorá zinscenovala celú tú frašku, sa poženú k trestnoprávnej zodpovednosti,“ uzavrel bývalý predseda Najvyššieho súdu.  


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Harabin k víťazstvu sudkyne „anti-rúškarky“: Bieliková bez rúška prefackala Kolíkovú!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php