Hráčka Slovenska Réka Bíziková v zápase 5. skupiny kvalifikácie na ME 2022 v hádzanej žien Slovensko - Španielsko v Michalovciach 20. apríla 2022. Foto: tasr

Hanebné? Slovenské hádzanárky skončili bez bodu!

Hádzanárky Slovenska prehrali aj vo svojom poslednom zápase v 5. kvalifikačnej skupine ME 2022 s Maďarskom 19:25. V tabuľke skončili so šiestimi prehrami na poslednom mieste bez bodu.

Maďarky sa po nedeľnom víťazstve stali víťazkami skupiny. Na šampionát postúpili aj Španielky, ktoré večer odohrali na domácej pôde svoj posledný zápas proti Portugalsku.

kvalifikácia ME 2022 hádzanárok – 5. skupina:
Maďarsko – SLOVENSKO 25:19 (16:9)
Najviac gólov Maďarska: Kuczorová 5, Lukáczová 4, Schatzlová 3 – najviac gólov SR: Popovcová, Holejová a Rajnohová po 4, Trúnková 3. Rozhodovali: Kijauskaiteová, Zalieneová (obe Litva), 7 m hody: 2/2 – 5/2, vylúčené: 4:3.

Slovenky vstúpili do zápasu aktívne a snažili sa držať s favoritom krok. Darilo sa im to len v prvej polovici prvého polčasu, potom domáce súperkám odskočili na päť gólov – 10:5. Hostky viackrát po sebe zlyhali v ofenzíve a Maďarky išli do šatne s pohodlným sedemgólovým náskokom (16:9). Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke, domáce postupne viedli o 7, 8 aj 9 gólov. Zápas pohodlne doviedli do víťazného konca a vďaka lepším duelom so Španielkami sa stali víťazkami skupiny.

1. Maďarsko    6 5 0 1 177:146 10
2. Španielsko  5 4 0 1 142:128  8
3. Portugalsko 5 2 0 3 111:129  4
4. SLOVENSKO   6 0 0 6 137:164  0