tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Policajt stojí pri presklenných kabínkach pre obvinených v súdnej sieni pred začiatkom úvodného vypočutia s obvinenými v kauze teroristických útokov z roku 2016 v Justičnom paláci v Bruseli 12. septembra 2022.
Policajt stojí pri presklenných kabínkach pre obvinených v súdnej sieni pred začiatkom úvodného vypočutia s obvinenými v kauze teroristických útokov z roku 2016 v Justičnom paláci v Bruseli 12. septembra 2022. Foto: tasr/ap

Hanba? Klietky ako v ZOO? Brusel musí kabíny pre obžalovaných islamistov odstrániť!

Bruselský súd v piatok nariadil odstránenie kontroverzných sklenených kabín pre obžalovaných z teroristických útokov v roku 2016. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).
  2. Policajti stoja pred domom v nemeckom meste Espelkamp 17. júna 2021. Najmenej dvaja ľudia, muž a žena, prišli vo štvrtok o život pri streľbe
  3. Ľudia si prezerajú šiitskú mešitu v juhoafganskom meste Kandahár, v ktorej došlo k samovražednému bombovému útoku v piatok 15. októbra 2021.
  4. Premiér Eduard Heger a predsedníčka EK Ursula von der Leyenová
  5. sobáš, manželstvo, homosexualita Lesby, LGBTI

Jednomiestne kabíny vybavené iba ventilačným systémom a malou štrbinou na komunikáciu s právnikmi podľa súdu porušujú Článok 6 Európskeho dohovoru o ľudských právach – právo na spravodlivý proces.

O odstránenie kabín žiadali advokáti

Súd sa prikláňa k podobnému riešeniu ako v prípade parížskych útokov z roku 2015, keď mali obžalovaní spoločný box. Belgické ministerstvo spravodlivosti teraz musí rozhodnúť, ako sa budú sklenené schránky používať na budúcich pojednávaniach.

O odstránenie kabín na pondelkovom predbežnom pojednávaní požiadali obhajcovia obžalovaných. Boxy podľa nich spochybňujú prezumpciu neviny a sťažujú účasť obžalovaných na pojednávaniach. Označili ich za „hanbu“ a prirovnali ku „klietkam“ v zoologickej záhrade.

Protistrana argumentuje bezpečnosťou poškodených

Prokuratúra kabíny obhajovala, aby sa obete útoku počas výpovedí cítili bezpečne. Advokáti zastupujúci poškodených sa k tomuto argumentu pridali.

Začiatok súdneho procesu je naplánovaný na 10. októbra, keď bude zvolená porota. Samotné pojednávanie sa začne o tri dni neskôr. Očakáva sa, že celý proces bude trvať šesť až deväť mesiacov. Pred súd predstúpi desať obžalovaných. Pri útokoch 22. marca 2016 v Bruseli na letisku Zaventem a na stanici metra Maelbeek zahynulo 32 ľudí a približne 340 ďalších utrpelo zranenia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hanba? Klietky ako v ZOO? Brusel musí kabíny pre obžalovaných islamistov odstrániť!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku