eReport.sk
Hana Hegerová na koncerte osobností 23.apríla 2002 v priestoroch bratislavskej Incheby
Hana Hegerová. Foto: tasr

Hana Hegerová a Stella Zázvorková. Najlepšie kamarátky rozdelil milenec!

Herečky bývali dlho spolu pod jednou strechou. Hana Hegerová a Stella Zázvorková sa nestretávali iba v spoločných priestoroch bytovky, ale speváčka pohostinnú herečku často navštevovala.

Popri bežných témach sa časom začali medzi umelkyňami aj intímnejšie debaty. Údajne práve vtedy, keď sa Hegerová (†89) bezhlavo zamilovala do slovenského režiséra Jána Roháča (†48). Pár tvorili niekoľko rokov, ale režisér českú šansoniérku o ruku nikdy nepožiadal. Napriek tomu ho považovala za svoju životnú lásku. „Mala som šťastie, že som niekoho takého stretla. Veľa ľudí ozajstnú veľkú lásku nikdy nespozná,“ hovorila speváčka Hana Hegerová.

Práve preto však považovala za zradu, keď jej kamarátka, herečka Stella Zázvorková (†83), išla v októbri roku 1968 na svadbu Jána Roháča. Za ženu si bral herečku a speváčku Zuzanu Burianovú (73). Konala sa vo veľkom štýle na hrade Karlštejn. „Ako si mi to mohla urobiť?“ vyčítala jej Hegerová.

Hegerovej láska, režisér Ján Roháč. – Foto: čsfd

Stala sa krstnou mamou

Stella Zázvorková nemala v živote na ružiach ustlané. Jej jediná dcéra Jana (†15) spáchala samovraždu, manžel Miloš Kopecký (†73) ju opustil rok po svadbe. Oproti tomu boli pre ňu Hegerovej výčitky iba nepodstatná “hovadina.“ Tak sa k tomu aj postavila. Preto dva roky po svadbe Jána Roháča prijala ponuku stať sa krstnou mamou ich dcéry Kataríny. „Ja si to vážim, že si vybrali práve mňa,“ odsekla rázne Hegerovej. Priateľstvo medzi nimi sa tak skončilo, nikdy sa nezmierili. Šansoniérka nechala byt vnukovi a odsťahovala sa. Posledný mesiac pred smrťou ležala so zlomeninou krčku v Nemocnici Na Homolce, kde v utorok 23. marca zomrela.

Foto: tasr, profimedia


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hana Hegerová a Stella Zázvorková. Najlepšie kamarátky rozdelil milenec!

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti