eReport.sk
Marek Hamšík

Hamšík smúti za Maradonom: „Je to veľký šok, nikdy na neho nezabudnem“

Smutná správa o smrti legendárneho Diega Armanda Maradonu zasiahla aj kapitána slovenskej futbalovej reprezentácie Mareka Hamšíka. Obaja sa stali klubovými legendami talianskeho SSC Neapol a práve Hamšík prekonal niekoľko neapolských klubových rekordov fenomenálneho Argentínčana.

Maradona prišiel pod Vezuv v roku 1984 z FC Barcelony za vtedy rekordnú sumu viac ako 10 miliónov dolárov. Pôsobenie v talianskej najvyššej súťaži pre neho znamenalo zlaté obdobie v jeho klubovej kariére. Talianskemu futbalu do jeho príchodu vládli kluby ako Inter Miláno, AC Miláno, Juventus Turín či AS Rím. Vďaka výkonom výnimočného Argentínčana sa však neapolskému klubu podarilo naštrbiť ich dominanciu.

Slávny Diego Maradona s Marekom Hamšíkom patria medzi legendy SSC Neapol, foto:tasr/ap

„Nikdy nezabudnem na osobné stretnutie s ním v tréningovom centre Neapola, ako aj na jeho gratuláciu po tom, ako som ho prekonal v počte gólov za Neapol. Pre mňa to bola obrovská česť. Navyše, pri tejto príležitosti som dostal od neho jeho neapolský dres. Bohužiaľ, už sa nestretneme. Zbohom Diego. Rád by som vyjadril jeho celej rodine úprimnú sústrasť,“ povedal 33-ročný Hamšík.

Zdroj:tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hamšík smúti za Maradonom: „Je to veľký šok, nikdy na neho nezabudnem“

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti