tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Hamšík je údajne blízko prestupu do Slovana

Hamšík sa pripravuje doma, dátum návratu do čínskeho klubu nepozná

Slovenský futbalový stredopoliar Marek Hamšík sa momentálne pripravuje na novú sezónu čínskej ligy v rodnej krajine a zatiaľ nevie, kedy sa opäť vráti do svojho klubu Ta-lien Pro FC.

Tridsaťtriročný Hamšík odohral posledné zápasy za klub ešte v septembri minulého roku, následne sa presunul do Európy, kde pomohol slovenskej futbalovej reprezentácii k postupu na EURO 2020. „Po novembrových dueloch som si doprial trošku oddychu a potom som sa začal pod vedením môjho kondičného trénera Riša Kapustíka pripravovať na novú sezónu. Striedam bicyklovanie, beh, posilňovanie, futbal na mojom ihrisku. V súčasnosti využívam aj zasnežené kopce,“ uviedol v rozhovore pre svoju oficiálnu stránku.

Návrat do klubu mu stále komplikuje pandémia koronavírusu, Hamšík, ako aj ďalší futbalisti, musí po príchode Číny absolvovať karanténu: „Ľudia v Ta-liene riešia pracovné povolenia pre nás Európanov. Presun nebude jednoduchý, lebo hneď po prílete do Činy musíme ísť do karantény. Tam, kde prvýkrát vstúpime na čínsku pôdu. Bolo by super, keby sme prileteli priamo do Ta-lienu. Ak by to bolo tak, dvojtýždňovú karanténu by sme mohli absolvovať v našom tréningovom centre a vzápätí by sme sa pripojili k tímu.

Zatiaľ nie je známy ani presný termín štartu novej sezóny. Pandémia výrazne poznačila aj tú uplynulú, ktorá sa začala až v strede roka. „Taký rok som vo svojej kariére ešte nemal. Na jeho začiatku nič nenasvedčovalo tomu, že stojíme pred ťažkými mesiacmi. S prípravou sme začali v Ta-liene, kde sme boli do čínskeho nového roku. Potom sme sa presunuli do Španielska. Tam sme zachytili správy o koronovíruse v Čine. Keďže sme nemohli odletieť, zostali sme v Španielsku, začiatok ligy, ktorý mal byť 22. februára, posunuli na neurčito“, povedal Hamšík.

Zdroj:tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hamšík sa pripravuje doma, dátum návratu do čínskeho klubu nepozná

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku