tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Dočasne poverený prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran.
Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran. Foto: tasr

Hamran o streľbe policajta v Prešove. Zabil svojho kolegu: Jedno zlyhanie neznamená, že systém je zlý!

Ak mal priamy nadriadený indície o možnom skratovom konaní policajta a nekonal, bude vyvodená zodpovednosť. Policajný prezident Štefan Hamran to uviedol v súvislosti s pondelkovým (14. 3.) incidentom, keď mal policajt v Prešove zastreliť svojho kolegu.

„Ak sa potvrdí, že priamy nadriadený nezohľadnil informácie, ktoré mal k dispozícii a ktoré naznačovali, že by mohol policajt konať skratovo, že je tam nejaká psychická porucha, určite bude vyvodená zodpovednosť,“ zdôraznil Hamran. Zároveň uviedol, že zatiaľ takéto informácie nemá potvrdené.

Zopakoval, že prípad rieši Úrad inšpekčnej služby. „Zhromažďujeme všetky informácie, ktoré sú relevantné na posúdenie prípadnej zodpovednosti jednotlivých funkcionárov vo vzťahu ku konkrétnemu policajtovi,“ doplnil.

Psychotesty, ktoré musia absolvovať príslušníci Policajného zboru, sú podľa jeho slov pomerne prísne. „Jedno zlyhanie neznamená, že systém je zlý,“ dodal s tým, že je potrebné zistiť, čo sa stalo a až potom bude môcť poskytnúť relevantné vyjadrenie.

Pri incidente mal policajt zastreliť svojho kolegu. K streľbe malo dôjsť pri čerpacej stanici, predchádzať jej mala výmena názorov. Strelec mal z miesta činu ujsť v policajnom aute. Následne sa podozrivú osobu podarilo policajtom zadržať.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hamran o streľbe policajta v Prešove. Zabil svojho kolegu: Jedno zlyhanie neznamená, že systém je zlý!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku