tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Štefan Hamran. foto:tasr

Hamran o proteste záchranárov: Zvolili nelegálny spôsob dožadovania sa podmienok!

Polícia musí v každom prípade postupovať podľa zákona a nemôže uplatňovať selektívny prístup. Dočasný policajný prezident Štefan Hamran tak reagoval v súvislosti s utorkovým (14. 12.) zadržaním zdravotníckych záchranárov, ktorí protestovali pred budovou parlamentu. Chápe ich legitímne požiadavky, no nepovažuje za správne, keď sa ich snažia dosiahnuť nelegitímnym spôsobom.

Hamran: zvolili nelegálny spôsob dožadovania podmienok

„Bol by som rád, ak by sme neuplatňovali selektívny prístup, pretože to je porušenie základných princípov demokracie. Polícia k tomu ruku nepriloží a bude postupovať v zmysle zákona a v jeho intenciách,“ vyhlásil Hamran. Zdôraznil, že Policajný zbor stojí za všetkými zdravotníkmi, avšak takýto spôsob dožadovania podmienok bol podľa jeho slov nelegálny. Poukázal pritom na platnosť núdzového stavu, zákaz vychádzania, ako aj zákaz zhromažďovania.

Snažili sa im dohovoriť, tvrdí Hamran

Podotkol, že sám sprostredkovane žiadal kolegov na mieste, aby zdravotníkom dohovorili, nech situáciu riešia legitímne. „Mali by to riešiť úplne inak, nie takto, pretože komplikujú situáciu nielen sebe, ale aj nám,“ uviedol. Potvrdil, že vo veci boli začaté dve trestné stíhania. Hamran dodal, že polícia vždy postupuje podľa zákona a platných predpisov a volí taktiku podľa dostupných síl, prostriedkov a tiež podľa situácie. Polícia v utorok obmedzila na osobnej slobode dvoch zdravotníckych záchranárov, ktorí pred Národnou radou SR upozorňovali na neriešenie svojho postavenia i postavenia zdravotníkov.

Bude vás zaujímať:

  1. Peter Weiss
  2. Ozbrojení vojaci hliadkujú na železničnej stanici Montparnasse v Paríži 2. októbra 2017.
  3. Primár Jakub Hložník
  4. Policajti pri záchranárovi s transparentom pred NR SR.

Dôvodom obmedzenia na osobnej slobode boli podozrenia zo spáchania trestného činu. Záchranári mali byť opakovane vyzvaní, aby sa z dôvodu vyhláseného núdzového stavu nezhromažďovali, čo nerešpektovali. Popoludní ich prepustili z policajnej cely. Lekárske odborové združenie, Asociácia súkromných lekárov SR či Slovenská lekárska komora vyjadrili zdravotníckym záchranárom podporu. Zásah polície považujú za unáhlený a odsudzujú ho.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hamran o proteste záchranárov: Zvolili nelegálny spôsob dožadovania sa podmienok!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku