tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Roman Mikulec (OĽaNO) prichádza na rokovanie Bezpečnostnej rady SR v Bratislave 26. januára 2022.
Roman Mikulec (OĽaNO). Foto: tasr

Hamran nepostaví stále obvinených „čurillovcov“ mimo službu. Ozval sa Mikulec a mnohých neprekvapil

Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽANO) rešpektuje rozhodnutie generálnej prokuratúry (GP) vo vzťahu k štyrom vyšetrovateľom NAKA. „Vychádza pritom z medializovaných informácií, keďže doposiaľ úplný a oficiálny text uznesenia nevidel,“ oznámila hovorkyňa rezortu Barbara Túrosová. Upozornila, že vyšetrovanie naďalej pokračuje.

„Minister vnútra plne dôveruje dočasne poverenému prezidentovi Policajného zboru Štefanovi Hamranovi a jeho personálnym rozhodnutiam,“ dodala Túrosová.

Kvarteto vyšetrovateľov NAKA a bývalý dočasne poverený šéf Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) Peter Scholtz naďalej čelia obvineniu zo zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Na postavenie vyšetrovateľov mimo službu vyzval ministra líder opozičného Smeru-SD Robert Fico. Za dôvod považuje fakt, že vyšetrovatelia čelia obvineniu zo zneužitia právomoci verejného činiteľa. Kritizuje tiež, že boli postavení na vyššie pozície.

Hamran oznámil, že dôvod na prehodnotenie svojich personálnych krokov nevidí. Vyšetrovatelia majú naďalej jeho dôveru.

GP SR zrušila vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry Jánovi Čurillovi. a Pavlovi Ďurkovi obvinenie v dvoch skutkoch. Kvarteto vyšetrovateľov NAKA a bývalý dočasne poverený šéf Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) Peter Scholtz naďalej čelia obvineniu zo zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Jeden z vyšetrovateľov Ján Čurilla sa stal po nástupe Hamrana zástupcom riaditeľa NAKA Bratislava. Peter J. je zástupcom riaditeľa odboru na NAKA západ. Hamran oznámil, že dôvod na prehodnotenie svojich personálnych krokov nevidí. Vyšetrovatelia majú naďalej jeho dôveru.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezident Policajného zboru Štefan Hamran.
  2. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hamran nepostaví stále obvinených „čurillovcov“ mimo službu. Ozval sa Mikulec a mnohých neprekvapil

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku