eReport.sk
Jan Hamáček, foto: tasr

Hamáček skritizoval svoju vládnu kolegyňu: Existuje len jedna vyšetrovacia verzia v kauze Vrbětice?

Český minister vnútra Jan Hamáček z ČSSD skritizoval v nedeľu svoju vládnu kolegyňu, ministerku spravodlivosti za hnutie ANO Mariu Benešovú. Píše o tom webová stránka Českého rozhlasu iROZHLAS.cz.

Hamáčkovi prekážal rozhovor, v ktorom Benešová povedala, že vyšetrovacích verzií v kauze Vrbětice je viac. Ministerka má menej informácií, povedal v relácii Otázky Václava Moravce. Zároveň znovu potvrdil, že vyšetrovacia verzia výbuchu muničného skladu z roku 2014 je iba jedna.

„Vyšetrovacia verzia je jedna. Polícia pracuje iba s ‘ruskou stopou’, teda že za výbuchom sú príslušníci ruskej vojenskej rozviedky GRU, špeciálne tej jednotky 29 155. Nijaká iná vyšetrovacia verzia nie je,” konštatoval minister vnútra Hamáček.

A zároveň skritizoval ministerku spravodlivosti Benešovú za jej štvrtkový rozhovor pre Novinky.cz, v ktorom povedala, že vyšetrovacích verzií v kauze Vrbětice je viac než dve, o ktorých predtým hovoril v svojom prejave prezident republiky Miloš Zeman.

Česko v súčasnosti vedie s Ruskom diplomatickú roztržku, ktorú spustilo oznámenie, že výbuchy v muničnom sklade vo Vrběticiach v roku 2014 spôsobili agenti ruskej vojenskej rozviedky. Česko následne vyhostilo 18 pracovníkov ruskej ambasády v Prahe, na čo Rusko odpovedalo vyhostením 20 zamestnancov ambasády ČR v Moskve.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport