Jaroslav Halák, slovenský reprezentant
Jaroslav Halák, foto:tasr

Halákov výkon Bostonu na výhru nestačil, zažiaril Blackwood

Hokejisti Bostonu v bránke so Slovákom Jaroslavom Halákom prehrali v noci na pondelok v zámorskej NHL s New Jersey 0:1. Halák predviedol 28 úspešných zákrokov, prekonal ho iba Kyle Palmieri, ktorý v 17. minúte úspešne tečoval strelu Tya Smitha. Slovenského brankára vyhlásili za tretiu hviezdu stretnutia.

Blackwood nepustil za seba 40 striel

Prvou hviezdou bol jeho náprotivok Mackenzie Blackwood, ktorý zvlikvidoval všetkých 40 striel domácich hráčov. Brankár New Jersey dosiahol premiérové čisté konto v sezóne a celkovo šieste v profiligovej kariére. Kvalitu súperovho brankára ocenil aj tréner Bostonu Bruce Cassidy: „Predviedol excelentný výkon. Dôvod, prečo sme neskórovali, rozhodne nebol ten, že by sme nemali snahu. Mohol by som tu rozprávať aj pätnásť minút o tom, v akom stave je naša ofenzíva, no nie je na to čas, ani miesto.“ Boston podľahol doma New Jersey 0:1 už druhýkrát v priebehu troch týždňov. Frustráciu Bruins prehĺbil aj moment z úplného záveru.

Rozhodol videorozhodca

Minútu a desať sekúnd pred koncom sa zdalo, že puk skončil za bránkovou čiarou, pokračovalo sa v zápase a o osem sekúnd neskôr sa situácia zopakovala. Oba momenty posúdil videorozhodca, no vyrovnávajúci gól Bostonu neprisúdil. „Je to rarita. Dva momenty, ktoré vyzerajú byť ako gól a nie sú, to sa nestáva často. Bojovali sme s nepriazňou osudu,“ povzdychol si tréner Cassidy. Boston nebodoval prvýkrát po štyroch stretnutiach.