Jaroslav Halák, foto:tasr

Haláka prekonal iba Hayes, Tatar mal asistenciu pri výhre Montrealu

Hokejisti Bostonu Bruins sa v noci na nedeľu v súboji zámorskej NHL proti Philadelphii Flyers mohli oprieť o kvalitný výkon Jaroslava Haláka.

Slovenský brankár si pri svojom druhom štarte v novej sezóne pripísal 16 úspešných zákrokov a pomohol svojmu tímu k vysokému víťazstvu 6:1. Prekonal ho iba Kevin Hayes na začiatku druhej tretiny. Úvod sezóny zastihol vo výbornej forme Tomáša Tatara, ktorý sa na výhre Montrealu Canadiens nad Vancouverom Canucks 5:2 podieľal asistenciou. Tridsaťročný slovenský krídelník má po šiestich zápasoch na konte šesť kanadských bodov za tri góly a rovnaký počet asistencií. Jeho tím figuruje na čele tabuľky Severnej divízie.

Hráči Columbusu Blue Jackets zvíťazili na domácom ľade nad obhajcom trofeje Tampou Bay 5:2. V drese hosťujúcich Lightning odohral slovenský obranca Erik Černák 3:24 minúty a do štatistík sa nezapísal.